Liga Europy

UEFA.com

Górnik Zabrze przegrał z Trencinem 0:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Jednyego gola zdobył Philip Azango.

Górnik w pierwszej rundzie po mękach okazał się lepszy od Zarii Balti, wygrywając 2:1 w dwumeczu. Słowacki Trencin ograł Budocnost Podgorica 3:1 w dwumeczu. Cel obu drużyn to awans do III rundy eliminacji Ligi Europy. Minimalnym faworytem pierwszego starcia w Zabrzu byli goście, ale Górnik już nieraz sprawiał niespodzianki i dziś liczył na to samo.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy ze strony Górnika. Daniel Liszka uderzył jednak zbyt słabo, by pokonać bramkarza Trencina i ten pewnie chwycił piłkę. Później już zdecydowaną przewagę miał Trencin. W 16. minucie na uderzenie Hamza Čataković, ale posłał futbolówkę wysoko nad bramką. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola miał Keston Julien, który kopnął sprzed pola karnego i minimalnie przestrzelił. Podopieczni Ricardo Moniza wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Joey Sleegers zagrał świetną piłkę do Philip Azango, ten wyszedł sam na sam i pokonał Tomasza Loske.

Do przerwy Górnik przegrywał z Trencinem 0:1.

Na początku drugiej części meczu świetną okazję do wyrównania miał Górnik, ale Daniel Smuga nie zdołał umieścić piłki w pustej bramce. Swoją szansę na bramkę miał także Liszka, lecz minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego. Goście przed większość meczu się bronili i zaatakowali dopiero w 78. minucie. Na kopnięcie z dystansu zdecydował się James Lawrence, ale nie zagroził bramce Górnika. W końcowych minutach sprzed pola karnego strzelał Marcin Urynowicz, ale fatalnie przestrzelił i ostatecznie Górnik Zabrze przegrał z Trencinem 0:1 i ich szanse na awans do III rundy zmalały.