LE: Getafe i FC Basel meldują się w fazie pucharowej

Twitter

W grupie C walka o awans do kolejnej rundy rozegrała się na przedmieściach Madrytu. Na własnym boisku Getafe pokonało Krasnodar, a FC Basel dopełnił formalności wygrywając z Trabzonsporem. 

Getafe i Krasnodar przystąpiły do tego meczu niezwykle zmotywowane. Wiedząc jaka jest stawka tego spotkania chciały ustrzec się wszelkich błędów i jak najszybciej przechylić szalę na swoją stronę. Ta sztuka udała się niemal perfekcyjnie zawodnikom Jose Bordalasa, którzy w obecności swoich kibiców zapewnili sobie grę w kolejnej fazie tych rozgrywek. Sprawę awansu Getafe załatwiło w ostatnim kwadransie. Najpierw w 76. minucie do siatki trafił obrońca Leandro Cabrera, a dwie minuty później prowadzenie podwyższył Jorge Molina. Gwoździa do trumny ekipie Krasnodaru wbił w 86. minucie świeżo wprowadzony na boisko Kenedy.

W drugim spotkaniu FC Basel bez większych problemów poradziło sobie w starciu z tureckim Trabzonsporem. Strzelanie rozpoczął Silvan Widmer, który świetnie odnalazł się w w polu karnym gości pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Trabzonspor do przerwy miał swoje okazje na wyrównanie, ale szczelna defensywa szwajcarów zapobiegła utracie bramki. Po zmianie stron goście nie mieli już nic do powiedzenia, zostali odcięci od podań, nie mogli nawet skonstruować dobrej składnej akcji. W 72. minucie Valentin Stocker po dość szczęśliwej i pełnej przypadku akcji podwyższył prowadzenie i zamknął losy tego spotkania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *