LE: Genk rozbiło rywali, Athletic odbija się od dna

W zmaganiach drugiej kolejki Ligi Europy belgijski Genk wygrał u siebie z Sassuolo 3:1. W drugim spotkaniu grupy F Athletic Bilbao pokonał 1:0 Rapid Wiedeń. Dla Basków oraz Belgów były to pierwsze wygrane w tegorocznej edycji Ligi europejskiej.

Piłkarze Genk chcieli zatrzeć złe wrażenie po pierwszej serii gier grupy F i rozpoczęli mecz z Sassuolo od mocnego uderzenia. Już w 8. minucie meczu bramkę zdobył Karelis. Gospodarze poszli za ciosem i do przerwy było 2:0. Bailey znalazł się we właściwym miejscu, dobijając strzał z dystansu Susica. W 61. minucie prowadzenie Genk podwyższył doświadczony Thomas Buffel. Chwilę później rozmiary porażki zmniejszył Politano. Piłkarzy z Włoch było stać dzisiejszego wieczoru na jedno trafienie i ostatecznie przegrali 1:3.

KRC Genk – Sassuolo 3:1 (2:0)

1:0 – Karelis 8′

2:0 – Bailey 25′

3:0 – Buffel 61′

3:1 – Politano 65′

żółte kartki: Karelis – Peluso, Politano

KRC Genk: Bizot – Walsh, Brabec, Colley, Nastić – Pozuelo, Ndidi, Susić (Kumordzi 82′) – Bailey, Karélis (Samatta 75′), Buffel (Trossard 87′)

Sassuolo: Consigli – Lirola, Letschert, Acerbi, Peluso – Biondini (Ragusa 59′), Magnanelli, Pellegrini (L. Mazzitelli 66′) – Ricci (Caputo 79′), Defrel, Politano

W drugim spotkaniu tej grupy Athletic Bilbao chciał zatrzeć złe wrażenie po wysokiej porażce z pierwszej kolejki. Rywalami Basków byli piłkarze Rapidu Wiedeń. Jedyna bramka tego spotkania padła w 59. minucie. Kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Benat i dał trzy punkty gospodarzom, którzy przeważali przez cały mecz. Goście nie stworzyli sobie dogodnej okazji bramkowej, nie oddając nawet celnego strzału na bramkę Athleticu.

Athletic Bilbao – Rapid Wiedeń 1:0 (0:0)

1:0 – Benat 59′

żółte kartki: Alvarez – Schrammel, Dibon, Grahovac, Joeliton

Athletic: Iago Herrerín Buisán – Yeray López, Mikel Oruesagasti, Laporte, Óscar de Marcos – Iturraspe (San Jose 59′), Benat (Mikel Rico 80′) – Williams, Raul Garcia, Sussaeta (Muniain 59′) – Aduriz

Rapid: Strebinger – Pavelic, Schößwendter, Dibon, Schrammel – Mocinić (Hofmann 67′), Grahovac – Schaub, Schwab, Traustason (Szántó 72′) – Joelitnon (Kvilitaia 85′)