LE: Awans Schalke 04 Gelsenkirchen z grupy I

W grupie I Ligi Europejskiej mamy kilka ciekawych zespołów, które myślą o awansie do fazy pucharowej. Awans z tej grupy wywalczyło Schalke 04 Gelsenkirchen, które pewnie zwyciężyło u siebie FK Krasnodar (2:0).

Niemiecki zespół od pierwszych minut uważnie rozgrywał piłkę, ale to Rosjanie dłużej się przy niej utrzymywali. W 24. minucie 27-letni Brazylijczyk Junior Caicara z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później wynik podwyższył 21-letni Nabil Bentaleb, który jest wypożyczony z Tottenhamu Hotspur. Do 74. minuty w barwach FK Krasnodar wystąpił reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk.

W kolejnym starciu grupowym Nicea przegrała na własnym stadionie z Red Bull Salzburg (0:1). Będący w wyśmienitej formie Mario Balotelli tym razem nie miał dogodnej akcji na zdobycie bramki. Austriacka drużyna długo kazała czekać na bramki, a worek rozwiązał reprezentant Korei Południowej Hwang Hee-Chan, który w kilka minut zdobył dwie bramki.

Liderem grupy I z kompletem punktów jest Schalke 04 Gelsenkirchen, z kolei dzisiejszy rywal znajduje się na drugim miejscu. Po trzy punkty mają Salzburg oraz Nicea.