twitter.com/OM_Officiel

Aż 120 minut trwało rewanżowe spotkanie półfinałowe Ligi Europy pomiędzy Red Bullem Salzburg a Olympique Marsylia. Do wyłonienia finalisty potrzebna była bowiem dogrywka. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla piłkarzy z Salzburga, co dało jednak awans ich rywalom.

Po pierwszym spotkaniu, wygranym pewnie na własnym stadionie przez piłkarzy Olympique Marsylia 2:0, wydawało się, że jedną nogą są już oni w finale Ligi Europy. Dziś w Salzburgu należało jednak postawić drugą, a gospodarze nie tylko nie zamierzali im tego ułatwiać, ale sami nieśmiało zaczęli dobijać się do bram finału. W pierwszej połowie stworzyli dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola. W obu pojedynkach z graczami Red Bulla górą był jednak Yohann Pelé.

Golkiper marsylczyków wreszcie skapitulował i to dwukrotnie w przeciągu niecałego kwadransa. Najpierw do jego siatki trafił pięknym strzałem Amadou Haidara, a następnie pokonał go… jego kolega z zespołu – Bouna Sarr. Uśpieni dotąd goście wreszcie się obudzili i zaczęli dążyć do odwrócenia losów spotkania. Najbliżej celu był Florian Thauvin, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W regulaminowym czasie gry więcej bramek nie padło i do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka. Kiedy wydawało się, że i ta nie przyniesie rozstrzygnięcia i zawodnicy zmierzą się w serii rzutów karnych, gola na wagę awansu do finału strzelił dla gości Rolando. Francja będzie zatem mieć swojego przedstawiciela w finale, którego jest przecież gospodarzem. Przypomnijmy, że decydujące starcie sezonu odbędzie się 16 maja w Lyonie.