Laporta o de Jongu: Chcemy żeby został

Frenkie de Jong

fcbarcelona.com

– Chcemy, by został. Kochamy go jako piłkarza i jako człowieka. Chcę, by został. To bardzo dobry zawodnik i świetny facet. Wiem też, że on chce zostać – mówi prezydent Barcelony Joan Laporta o Frenkie de Jongu.

Stacja telewizyjna CBS Sport przeprowadziła obszerny wywiad z Laportą. W rozmowie z szefem “Blaugrany” poruszono wiele wątków, ale sporo czasu też poświęcono sytuacji Frenkiego de Jonga. Sam włodarz twierdzi, iż zależy mu, by Holender pozostał w  Katalonii.

– Robimy z Frenkiem to samo, co z resztą kadry. Nowi gracze dostosowali pensje do nowej struktury. Frenkie ma jednak umowę i szanujemy to. Nie zmusimy go do obniżki. To jego decyzja. Staramy się rozważnie zarządzać klubem, musimy odbyć rozmowy na spokojnie i wyjaśnić sytuację. Jesteśmy wdzięczni wszystkim piłkarzom, którzy mogą nam pomóc. Tak samo było z Dembélé i jestem mu bardzo wdzięczny. Po miesiącach rozmów zaakceptował renegocjowanie zarobków i może być dumny ze swojej decyzji – tłumaczy Laporta.

– Ma umowę, uszanujemy tę decyzję. Dla nas jest piłkarzem Barcelony i liczymy na niego. W piłce nożnej nigdy nie wiadomo, nie mogę powiedzieć tego kategorycznie. To zależy od różnych stron. Mogę powiedzieć, że jest duża szansa, że zostanie. Jako prezydent zrobię, co w mojej mocy, by został – dodaje.

Media często łączyły pomocnika z przejściem do Manchesteru United. Wszystko przez relacje de Jonga z tamtejszym szkoleniowcem – Erikiem ten Hagiem. Sam zawodnik jednak wyraźnie deklarował, iż chce pozostać w Hiszpanii.

Źródło: CBS Sport/FC Barca.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.