LaLiga: Valencia wciąż punktuje

18.02.2016. Mestalla Stadium

Dziś na Estadio Municipal de Riazor Deportivo podejmowało Valencię. Goście zwyciężyli 1:2, a kapitalny występ zaliczył Gonçalo Guedes, który zanotował gola i asystę. Gospodarze po kolejnej porażce wciąż znajdują się na 17. miejscu i są blisko strefy spadkowej.

Już na początku spotkania, można było zauważyć, że Valencia źle weszła w ten mecz. W 3. minucie dośrodkowanie w pole karne posłał Luisinho – piłkę wybił Gayà. Chwilę później Florin Andone mógł poważnie zagrozić w polu karnym rywali, lecz obrona Deportivo poradziła sobie wzorowo. W 10. minucie Celso Borges oddał strzał na bramkę gości, Neto nie miał problemu z jej złapaniem. Borges mógł wpisać się na listę strzelców zaledwie kilka sekund później – piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i wróciła na plac gry. Pierwszą poważniejszą akcję piłkarze Valencii stworzyli sobie w 27. minucie, kiedy to groźny strzał na bramkę Rubena oddał Gonçalo Guedes, bramkarz z trudem wybił futbolówkę poza boisko. Kilka minut później Guedes znów spróbował swoich sił, strzelił mocno zza pola karnego, niestety piłka przeleciała nad poprzeczką. Portugalczyk nie jest zawodnikiem, który się łatwo poddaje. W 37. minucie swój trzeci strzał zamienił na gola, wykorzystując błąd Rubéna. Przed przerwą goście mogli podwyższyć wynik, lecz strzelec bramki chciał rozegrać akcje indywidualnie co skończyło się stratą. Do przerwy 0:1.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli z myślą odrobienia strat. Pierwszą dogodną okazję piłkarze z Riazor wypracowali sobie w 52. minucie. Guilherme wykorzystał dośrodkowanie od Juanfrana i oddał mocny strzał w kierunku bramki, niestety niecelnie. W 61. minucie dobrym świetną akcję wypracował Gonçalo Guedes, podając później do Nemanji Maksimovicia. Ten złym przyjęciem zepsuł doskonałą sytuację, a na dodatek dopisał do swojego konta faul. Chwilę później strzał spoza pola karnego oddał Rodrigo, gdzie piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki. Rubén był bez szans. Gospodarze przez kolejne minuty dążyli do zdobycia gola kontaktowego. Większość ich akcji była natychmiast niwelowana przez gości. Ich nakład przyniósł pozytywne efekty w 88. minucie, kiedy bramkę zdobył Florin Andone. Ta bramka przywróciła na nowo ducha walki i nadzieje na remis. Piłkę meczową na minutę przed końcem miał Adrian, otrzymał on doskonałe podanie, a następnie mocno przestrzelił ponad bramką. Mecz kończy się wynikiem 1:2.