LaLiga: Pewne zwycięstwo Realu, Ronaldo z dubletem

todayupdatesus.com

Dziś na Estadio Santiago Bernabéu rozegrano jeden z meczów 27. kolejki ligi hiszpańskiej, w którym Real podejmował Getafe. ,,Królewscy” pokonali przyjezdnych 3;1, a dublet ustrzelił Cristiano Ronaldo. Nie obyło się też od sporych kontrowersji, sędzia kilkakrotnie podjął niewłaściwą decyzję, która miała wpływ na dalszy przebieg gry.

Początek meczu był nieco senny, nikt się nie wyróżniał, nie atakował itp. Pierwszą dobrą okazję gospodarze wypracowali sobie w 14. minucie, niestety Ronaldo znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę później napastnik gości – Ángel – oddał strzał w kierunku bramki, lecz bez problemu złapał ją Keylor Navas. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Bale, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Getafe. Okazję na podwyższenie mieli Benzema i Carvajal, lecz ich próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Udało się to dopiero Cristiano Ronaldo, który w doliczonym czasie gry pokonał Emiliano Martíneza. Do przerwy 2:0.

Drugą połowę goście zaczęli najgorzej jak mogli – od utraty zawodnika. Już w pierwszej części spotkania można było dopatrzeć się konfliktu na linii Nacho – Rémy. Obaj dostali wtedy po żółtej kartce. Niestety francuski skrzydłowy znów nie zachował ostrożności, uderzył łokciem hiszpańskiego obrońcę, w wyniku czego sędzia pokazał mu w 46. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście po utracie zawodnika zostali stłumieni przez Real. Niespodziewanie w 65. minucie po fatalnym błędzie sędziego Getafe otrzymało rzut karny. 11-stkę na gola zamienił Francisco Portillo. Z odpowiedzą natychmiast ruszył Ronaldo. Zdobył gola, lecz arbiter nie mógł go uznać. Portugalczyk odepchnął Djene, który nie miał szans, aby jak kolwiek zainterweniować. W 78. minucie Ronaldo dopiął swego. Strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Wykorzystał on błąd bramkarza, który zanotował tzw. ,,pusty przelot.” Tuż po zdobytej bramce opuścił boisko, a jego miejsce zajął Marco Asensio. Żadna z drużyn nie zdołała umieścić futbolówki w siatce rywala. Mecz kończy się wynikiem 3:1.