Lafont zostanie na dłużej we Francji

butfootballclub.fr

Alban Lafont zostanie na dłużej w FC Nantes. Francuski klub skorzystał z opcji wykupu młodego bramkarza z Fiorentiny. Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2024 roku.

Lafont w lipcu 2019 roku, po krótkiej przygodzie na Półwyspie Apenińskim, powrócił do Ligue 1. FC Nantes pozyskało utalentowanego golkipera z Fiorentiny na zasadzie wypożyczenia. Wraz z końcem czerwca tego roku 22-latek miał wrócić do Florencji, jednak walczący w tym momencie o utrzymanie we francuskiej ekstraklasie klub, skorzystał z opcji wykupu zawartej w umowie. Dzięki temu stawiający swoje pierwsze kroki w Toulouse zawodnik na dłużej zostanie w Nantes. Jego nowy kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2024 roku.

Patrząc na pozycję Lafonta w zespole, nic dziwnego, że włodarze klubu chcą zatrzymać go na dłużej w swoim zespole. Były już piłkarz “Violi” w tym sezonie nie opuścił nawet jednej minuty starć w Ligue 1. Jednak statystyki 22-latka nie zachwycają. W 34 występach wpuścił aż 52 bramki i zaledwie trzy razy zachował czyste konto. Oczywiście część odpowiedzialności za tę liczby spada na defensorów FC Nantes, którzy nie najlepiej sprawdzają się w obecnej kampanii.

Dokładna kwota, za jaką Lafont przeszedł do ekipy z zachodniej Francji, nie została ujawniona. Można jednak przypuszczać, że opłata transferowa mogła wynieść około ośmiu milionów. Dokładnie tyle “Viola” musiała zapłacić za golkipera w lipcu 2018 roku, kiedy odchodził z Toulouse.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *