La Liga złoży pozew przeciwko PSG: Umowa Kyliana Mbappe zagraża uczciwości futbolu


W komunikacie prasowym opublikowanym w sobotę wieczorem przez władze La Liga, ogłoszono o wszczęciu serii pozwów przeciwko PSG.

Po wielomiesięcznej sadze związanej z Kylianem Mbappe, który ostatecznie podjął decyzję, by pozostać w Paryżu, podpisując kontrakt do czerwca 2025 roku. Francuz może liczyć na kosmiczne warunki, a będzie mieć wpływ przy wyborze trenerów.

Prezydent hiszpańskiej federacji nazywa taką umowę 23-latka w mistrzu Francji obrazą dla futbolu. – Te umowy zagrażają ekonomicznej rentowności europejskiego futbolu, zagrażają setkom tysięcy miejsc pracy i uczciwości sportu. To skandaliczne – uważa Javier Tebas. – Ten rodzaj manewru jest zagrożeniem dla europejskiego futbolu na tym samym poziomie, co Super Liga – dodaje.

Tebas ma odegrać kluczową rolę w nadchodzących tygodniach, ponieważ sprawa zostanie skierowana do władz UEFA, Francji i UE w oparciu o roszczenie dotyczące kontraktu niezgodnego z wytycznymi FFP. ten ruch ponownie otworzy debatę na temat struktury własnościowej PSG, a Tebas i La Liga kwestionują rolę QSI i prezydenta klubu Nassera Al-Khelaifiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.