La Liga: Zdziesiątkowany Real przegrywa z Levante, Sevilla umacnia się w czołówce

W ramach 21. kolejki rozegrano do tej pory pięć spotkań. W najciekawszych z nich Real Madryt przegrał z Levante na własnym stadionie, a Villarreal pokonał Real Sociedad 1:0.

Real Valladolid – Huesca 1:3

Huesca pod wodzą Pachety odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. Po bardzo dobrym meczu hat-tricka ustrzelił Rafa Mir, dzięki czemu zniwelował straty do przedostatniego Elche do zaledwie punktu. Walka o utrzymanie w lidze nabiera rozpędu.

Eibar – Sevilla 0:2

Sevilla na Ipura nie dominowała. To gospodarze częściej operowali przy piłce, a przede wszystkim kreowali sobie o wiele więcej sytuacji. Aktywny był Bryan Gil, który na tle swoich byłych kolegów prezentował się świetnie. Los Nervionenses zachowali zimną krew i w decydujących momentach potrafili dać o sobie znać. Pierwszego gola zdobył Lucas Ocampos, który pewnie wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Joan Jordan. Pomocnik nie celebrował tego trafienia z uwagi na szacunek do swojego byłego klubu.

Real Madryt – Levante 1:2

Szok i niedowierzanie! Real Madryt już na starcie zafundował sobie problemy, za które zapłacili utratą trzech punktów. Już w 9. minucie gry Eder Militao ujrzał czerwoną kartkę z rąk arbitra Medie Jimeneza. Kilka chwil później Królewscy wykorzystali okazję, a pierwszego gola zdobył Marco Asensio. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Jose Luis Morales. Po zmianie stron goście przycisnęli mocniej, chcieli wykorzystać grę w przewadze. Sędzia po jednej z akcji wskazał na wapno, ale Roger Marti przegrał pojedynek z Courtois. Napastnik odkupił swoje winy w 78. minucie, kiedy po rozegraniu stałego fragmentu gry pokonał Belgijskiego bramkarza.

Valencia – Elche 1:0

Nietoperze po porażce z Atletico w lidze i Sevillą w Pucharze Króla chcieli odkupić swoje winy i zatrzymać trzy punkty na  Mestalla. Rywalizacja z Elche szła po ich myśli. W 22. minucie gola zdobył Daniel Wass dzięki zagraniu Goncalo Guedesa. Niedługo później prowadzenie mógł podwyższyć Carlos Soler, ale nie trafił z jedenastu metrów. Warto zaznaczyć, że goście zobaczyli z rąk arbitra aż siedem żółtych kartek przy jednej dla Valencii.

Villarreal – Real Sociedad 1:0

Żółta Łódź Podwodna zapewniła sobie zwycięstwo już w 3. minucie meczu. Przepięknego gola z dystansu zdobył Dan Parejo nie dając szans Alexowi Remiro na interwencję. Goście przejęli inicjatywę w przeciągu całego meczu stworzyli sobie więcej okazji. Niestety zabrakło odpowiedniego wykończenia i opanowania pod bramką Sergio Asenjo. Zbawienie przyszło w samej końcówce, już w doliconym czasie gry. Alexander Isak znalazł się w idealnym miejscu po wybiciu piłki przez Pau Torresa, a następnie oddał strzał, z którym nie poradził sobie golkiper gospodarzy.