La Liga: Wielkie rozczarowanie w Madrycie, Levante ogrywa Atletico!

Levante - Atletico

twitter: LevanteUD

W zaległym spotkaniu 21. kolejki La Ligi Atletico Madryt na własnym terenie podejmowało czerwoną latarnię ligi – Levante. Dość niespodziewanie goście okazali się lepsi od mistrza Hiszpanii wygrywając w stolicy 1:0!

Patrząc na teabelę tego sezonu to od razu można było wskazać faworyta. Nikt nie pomyślałby, że w tej formie Levante jest w stanie wywieźć jakiekolwiek punkty z Madrytu. Jednak po tym co wydarzyło się na Wanda Metropolitano nikt nie miał wątpliwości, że zwycięstwo dla gości po prostu się należało. W ostatnich latach pomiędzy tymi zespołami wielokrotnie dochodziło do niespodzianek, Atletico miało problemy z ograniem przyjezdnych niezależnie od tego w jakiej by byli formie.

Pierwsza połowa była blamażem Los Colchoneros, którzy nie oddali ani jednego strzału na bramkę Cardenasa. Ekipa z Walencji pracowała sobie na gola powoli, konsekwentnie. Aż w końcu przyszedł ten moment – 53. minuta gry. Wtedy po doskonałej akcji do siatki Oblaka trafił Gonzalo Melero po asyście Jorge de Frutosa. Niedługo potem gospodarze wzięli się do pracy, ale mimo ich prób nie zdołali odrobić tej straty. Diego Simeone mieli okazję, by przeskoczyć Barcelonę w tabeli, jednak ta sztuka nie udała się.