La Liga: Ważne trzy punkty dla Barcelony i kolejny rekord Messiego!

Barcelona

twitter: fcbarcelona

W 15. kolejce La Liga, Barcelona gościła na Estadio Jose Zorrilla, stadionie Realu Valladolid. Ten wyjazd okazał się szczęśliwy dla Katalończyków.

Valladolid mierzył się dziś wieczorem z Barceloną. Na przeciw siebie stanęły drużyny z dwóch różnych końców tabeli. Gospodarze byli od początku spisani na porażkę. Chociaż trzeba pamiętać, że drużyna Koemana do tej pory na wyjazdach spisywała się kipesko – zdobyła tylko siedem punktów w pięciu spotkaniach.

Pierwsza połowa przebiegała zgodnie z oczekiwaniami – dominacja gości pod każdym względem. W pierwszej połowie piłkarze Barcy wykreowali sobie wiele dogodnnych sytuacji i na dobrą sprawę mogli zamknąć wynik w pierwszych 45. minutach.

Jednak pierwszy raz piłka wpadła do bramki w 21. minucie. Leo Messi popisał się świetnym zagraniem w pole karne, gdzie czekał Lenglet. Obrońca bez problemu wbił główką piłkę do siatki i otworzył wynik spotkania. W 35. minucie prowadzenie podwyższył Braithwaite, który wykorzystał dogranie Desta i z niewielkiej odległości zamieścił futbolówkę w bramce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2.

Druga połowa zbytnio nie odbiegała od tej pierwszej. Wciąż widzielismy bezradność gospodarzy i dominację zespołu gości. I tak też zgodnie z przewidywaniami w 65. minucie Barcelona podwyższyła swoje prowadzenie, za sprawą Leo Messiego. Argentyńczyk strzlił swojego gola numer 644 dla Barcelony i tym samym pobił rekord Pelego, który dla jednego klubu [Santosu] strzelił 643 bramki.

Chwilę wcześniej Alba obejrzał żółty kartonik i tym samym ominie go następne spotkanie z Eibarem. W 72. minucie Orellan posyła mocny strzał w bramkę Blaugrany, jednak ter Stegen popisał się świetną interwencją i uchronił zespół od straty gola. Swoje sytuacje pod koniec miały obie ekipy. Najpierw w 88. minucie Mesa posyła pilkę tuż obok praawego słupka, a nastęnie na chwilę przed gwizdkiem Coutinho oraz Messi obili lewy słupek. Mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Real Valladolid 0 – 3 FC Barcelona

Valladolid: Matip – Hervias; Fernandez; Sanchez (Guardiola 79′); Nacho – Jota (Orellana 57′); Michel (Mesa 57′); Alcaraz; Plano (Kike 57′) – Weissman; Marcos Andre (Villa 46′)

Barcelona: ter Stegen; Mingueza; Araujo (Umtiti 71′); Lenglet – de Jong (Busquets 71′); Dest; Pjanić; Pedri (Coutinho 81′); Alba (Firpo 71′) – Messi; Braithwaite

Bramki: Lenglet (21′); Braithwaite (35′): Messi (65′)

Żółte kartki: Alba (63′); de Jong (68′); Fernandez (77′)

Sędzia: Mario Melero Lopez