La Liga: Valencia pokonuje Real Madryt. Czerwona kartka dla Viniciusa

Valencia (Twitter)

Valencia pokonała na Estadio Mestalla Real Madryt 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 33. minucie Diego Lopez. Real Madryt kończył mecz w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał Vinicius.

Pierwsze pół godziny ze wskazaniem na Real Madryt, który jednak nie potrafił zaproponować nic konkretnego pod bramką Valencii. Gdy gospodarze poczuli się pewniej to zaatakowali “Królewskich”. W 33. minucie Justin Kluivert umiejętnie zastawiał się w polu karnym i wstrzelił piłkę w pole karne. Zza pleców Ferlanda Mendy’ego wyskoczył Diego Lopez i z najbliższej odległości dał Valencii prowadzenie. Gospodarze na fali zdobytej bramki ciągle atakowali, najbliżej bramki na 2:0 był Javi Guerrra, ale tuż przed przerwą jego uderzenia dwukrotnie bronił Courtois.

Po przerwie Real całkowicie zdominował Valencię, która cofnięta na własnej połowie starała się przeszkadzać i wyprowadzać kontrataki. “Nietoperze” próbowali wszystkiego, aby zatrzymać Real Madryt. Doszło nawet do sytuacji, w której Comert zagrał piłkę, która została na boisku, w taki sposób, że trafiła ona w piłkę, którą prowadził Vinicius. Najlepszą sytuację dla Realu Madryt miał na początku czasu doliczonego Fede Valverde. Strzał Urugwajczyka zatrzymał jednak bramkarz Valencii. Chwilę później Gruzin znów popisał się interwencją, z rzutu rożnego próbował Toni Kroos. W doliczonym czasie gry doszło do wielkich przepychanek. Czerwoną kartką został ukarany Vinicius. Valencia przetrwała doliczone aż 17 minut i zdobyła bardzo ważne trzy punkty, oddalając się od strefy spadkowej.