La Liga: Szalony mecz w Sevilli! Osasuna traci punkty w doliczonym czasie

En Nesyri

W meczu inaugurującym niedzielę z La Ligą Sevilla FC pokonała Osasunę 3:2 w szalonym stylu. Goście kończyli starcie w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Sergio Herrera, lecz mimo to zdołali odrobić dwubramkową stratę.

W spotkanie lepiej weszli zawodnicy gospodarzy, którzy mimo krótkiej przerwy po czwartkowym pojedynku Ligi Europejskiej z CFR Cluj od początku przejęli inicjatywę. W 9′ minucie przed szansą stanął Sergio Escudero, lecz skuteczną interwencją popisał się Herrera. 26-letni Hiszpan nie był jednak w stanie powstrzymać En Nesyriego, który chwilę później urwał się obronie, perfekcyjnie unikając spalonego, po czym wyprowadził “Los Nervionenses” na prowadzenie.

Po dwóch kwadransach gry w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem znalazł się Lucas Ocampos. Po próbie lobu futbolówka poszybowała jednak ponad poprzeczkę. Tuż przed przerwą Argentyńczyk zrehabilitował się za wcześniejszą pomyłkę i podwyższył prowadzenie Sevilli, wykorzystując dośrodkowanie Olivera Torresa z rzutu rożnego.

Na początku drugiej odsłony sytuacja gości stała się dużo trudniejsza. Czerwoną kartkę za interwencję ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz, Sergio Herrera. Po krótkiej, pełnej kontrowersji chwili między słupkami pojawił się Ruben.

Grająca w osłabieniu Osasuna nie zamierzała jednak składać broni. W 64′ minucie po dośrodkowaniu Roberto Torresa piłkę do siatki strzałem głową wpakował 30-letni Aridane. Gol kontaktowy dodał przyjezdnym wiatru w żagle.

Niespełna 10 minut później stadion zamilkł. Arbiter spotkania, Carlos Del Cerro, dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym, a po krótkiej analizie przy pomocy systemu VAR wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Roberto Torres, doprowadzając tym samym do remisu.

Obie ekipy zaciekle walczyły o trzeciego gola. W doliczonym czasie gry Sevilla wrzuciła jednak wyższy bieg i stworzyła realne zagrożenie pod bramką gości. Po chaosie w polu karnym futbolówkę w pole karne dośrodkował Jesus Navas. Jules Kounde skierował piłkę głową na piąty metr, a tam En Nesyri mocnym strzałem między bramkarza a obrońcę zapewnił gospodarzom trzy oczka.

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sewilla) 01.03.2020, godz. 12:00

La Liga – 26. kolejka: Sevilla FC – Osasuna 3:2 (2:0)

Youssef En Nesyri 13′, 90+3′, Lucas Ocampos 45+1′ – Aridane 64′, Roberto Torres 74′

Sevilla: Bono – Navas, Kounde, Gomez, Escudero – Vazquez (de Jong 75′), Fernando (Gudelj 32′), O. Torres – Rony Lopes (Suso 66′), En Nesyri, Ocampos

Osasuna: Herrera – Roncaglia, Garcia, Aridane, Estupinan – Oier – Jose Manuel (Ruben 56′) , R. Torres (Garcia 90′), Brasanac, Latorre (Garcia 79′) – Enric

Żółte kartki: Fernando 15′, Oliver Torres 84′ – Enric 76′, Brasanac 85′

Czerwone kartki: Sergio Herrera 54′