La Liga: Szalony mecz na Estadio Jose Zorrilla! Real Valladolid z ważną wygraną

Na inaugurację 13. kolejki La Ligi Real Valladolid podejmował ekipę Osasuny. Gospodarze po dość szalonym i ciekawym spotkaniu wygrali 3:2, a dwa gole zdobył Shon Weissman.

Już w 7. minucie gry Shon Weissman wykorzystał gapiostwo rywali i pewnym uderzeniem pokonał Sergio Herrerę. To trafienie świadczyło o dobrym kwadransie jego drużyny. Jednak później do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Osasuny, którzy nie zamierzali tutaj dziś przegrać. Po kilku próbach w końcu udało się strzelił na 1:1. Ante Budimir doskonałą wrzutkę z głębi pola zamienił na gola. Zaspała tutaj cała defensywa gospodarzy, którzy myśleli, że napastnik jest na pozycji spalonej. Tuż przed przerwą podopieczni Sergio znowu sprezentowali gola rywalom. Tym razem obrona zachowała się biernie po wyrzucie z out-u, a na prowadzenie Osasunę wyprowadził Roberto Torres.

Tuż po zmianie stron fatalny błąd popełnił Sergio Herrera, który dał podstawy arbitrowi do odgwizdania rzutu karnego. Sędzia wskazał na wapno, a drugiego gola w tym sezonie zdobył Fabian Orellana. W 76. minucie kropkę nad “i” postawił Weissman. Napastnik Realu Valladolid ustawił się w linii ze stoperami i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.