La Liga: Sensacyjny mecz w Huesce i dwie skromne wygrane – podsumowanie dnia

Podczas środowych meczów ligi hiszpańskiej, otrzymaliśmy sensację w Huesce, bramki na El Madrigal oraz dwie skromne wygrane.

Huesca 0 – 0 Atletico Madryt

Pierwsze z czterech spotkań odbyło się na Estadio El Alcoraz. W ostatniej kolejce, Atletico bez problemu rozprawiło się Grandą, więc kibice oczekiwali od swoich ulubieńców, że w starciu z beniaminkiem uda się zdobyć łatwe trzy punkty. W pierwszej części spotkania podopieczni Simeone zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Napad Madrytczyków złożony z Felixa oraz Suareza nie zdołał oddać żadnego celnego strzału. W drugiej połowie przyjezdni zaczęli atakować, jednak nie udało im się znaleźć sposobu na obronę gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Villarreal 3:1 Deportivo Alaves

Po przegranym 4:0 spotkaniu, zespół prowadzony przez Unaia Emery’ego potrzebował trzech punktów, aby podnieść morale w zespole oraz uspokoić kibiców. Mecz w pierwszej połowie był zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, jednak każda z ekip zdołała zdobyć bramkę. Gospodarze napierali przez całą pierwszą połowę dzięki czemu w pierwszej połowie goście pozwolili wbić sobie aż trzy bramki, niestety jedna z nich została anulowana po konsultacji ze stanowiskiem VAR. Alaves w pierwszej połowie okazało się niewiele mniej skuteczne, bo mieli tylko jedną bramkę straty. W drugiej połowie obraz gry był bardziej wyrównany, ale gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i zdołali pokonać Pacheco trzeci raz. Przez co Alaves nie wygrało jeszcze ani jednego spotkania.

SD Eibar 0 – 1 Elche CF

Mecz z kompletnego dołu tabeli. Gospodarze po trzech ostatnich meczach znajdowali się w strefie spadkowej i potrzebowali odbić się od dna. Idealną okazją było spotkanie z zamykającym ligę  beniaminkiem. W pierwszych 45. minutach widoczniejsi na boisku byli gospodarze. Eibar przeważał na prawie każdej płaszczyźnie, jednak w najważniejszym, czyli w liczbie strzelonych bramek okazali się gorsi od gości. Lucas Boye w 37. minucie dał prowadzenie drużynie Elche. Na początku drugiej połowy, gospodarze nie wykorzystali prezentu w postaci podyktowanego rzutu karnego. Edu Exposito posłał piłkę nad bramką. Na ostatnie 15 minut wszedł Damian Kądzior, który jednak nie pomógł swojej drużynie odrobić strat.  spotkanie zakończyło się skromnym 1:0, a Elche zdobyło ważne, pierwsze trzy punkty w tym sezonie La Ligi.

Real Madryt 1 – 0 Real Valladolid

Po wygranym meczu z Real Betis, Królewscy zamierzali sięgnąć po kolejne trzy punkty w tym sezonie. Ich przeciwnikiem było Valladolid, które w trzech spotkaniach zdobyło zaledwie dwa punkty. Piłkarze z Madrytu według oczekiwań dominowali w pierwszej połowie. Najlepsze sytuacje mieli Valverde oraz Jović, jednak żaden z nich nie zdołał znaleźć sposobu na pokonanie Jimeneza. Do przerwy zatem utrzymywał się bezbramkowy remis. W kolejnyc 45. minutach drużyna gości również dochodziła do głosu, jednak w 65. minucie podopieczni Zidana dopięli swego i za sprawą zamieszania w polu karnym, Vinicius zdobył pierwszą i jak się później okazało ostatnią bramkę w tym meczu. Piłkarzom Realu Valladolid nie można odmówić ambicji i woli walki. Wykreowali sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak Thibaut Courtois był w dobrej dyspozycji, dzięki czemu trzy punkty pozostału w stolicy Hiszpanii.