La Liga: Remontada Valencii w końcówce! Villarreal znów bez punktów

Valencia

Na inaugurację 26. kolejki La Ligi Valencia pokonała Villarreal 2:1. Nietoperze zwycięstwo wywalczyli w samej końcówce meczu po trafieniach Carlosa Solera i Goncalo Guedesa.

Valencia przez okres całego meczu była drużyną o klasę lepszą od swojego rywala. Widać było, że to im się bardziej chciało, to oni kreowali więcej okazji podbramkowych, a także częściej uderzali na bramkę Sergio Asenjo. Sytuacja skomplikowała się w okolicach 40. minuty, gdy całkowicie przypadkowo Jose Gaya zagrał piłkę ręką. Sędzia po analizie VAR zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego. Stały fragment na gola zamienił Gerard Moreno.

Od momentu utracenia gola Valencia jeszcze bardziej zintensyfikowała swoje ataki. Z każdą kolejną minutą bramka dla podopiecznych Javiego Gracii wisiała w powietrzu. Villarreal zaś chciał za wszelką cenę obronić to jednobramkowe prowadzenie, ale i zdarzały się okazje na podwyższenie prowadzenia. Doskonałą szansę miał Alfonso Pedraza, lecz kapitalną interwencją popisał się Jasper Cillessen. Tą i jeszcze kilkoma innymi paradmi uratował swój zespół przed porażką. Nie mniej jednak goście zagrali słabą drugą połowę, a za swój styl gry zapłacili utratą prowadzenia, a nawet utratą punktów.

Valencia w samej końcówce zdołała doprowadzić do wyrównania. Faul w polu karnym popełnił Moi Gomez na Maxim Gomezie. Sędzia dopiero po konsultacji z VAR-em wskazał na wapno. Gola z jedenastu metrów zdobył Carlos Soler, który wyprowadził w pole bramkarza Villarrealu. To jednak dla gospodarzy było mało. Oni chcieli komplet, grali o pełną pulę i w doliczonym czasie gry zrobili to! Po doskonałym rozrzuceniu piłki na lewą stronę przez Christiana Olivę fantastyczną bramkę zdobył Goncalo Guedes. Skrzydłowy Nietoperzy początkowo chciał ścinać do środka, ale gdy zorientował się, że to niemożliwe poszedł z piłką dalej i uderzył nie do obrony dla Sergio Asenjo. Dodatkowo w następnym spotkaniu z Levante nie zagra pięciu piłkarzy Valencii: Maxi Gomez, Dani Parejo, Uros Racić, Jose Gaya.