La Liga: Real wyrywa punkty Elche w ostatnich minutach!

źródło: twitter.com/realmadriden

Królewscy musieli gonić wynik od 61. minuty, co udało im się za sprawą Karima Benzemy. Los Blancos nadal naciskają na pierwsze w tabeli Atletico, natomiast Elche ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Pierwsza połowa meczu stała pod znakiem dominacji gospodarzy, ale nie przełożyło się to na gole. Zawodnicy Frana Escriby bardzo dobrze bronili, nie skupiając się na zagrożeniu bramce strzeżonej przez Thibaut Courtois.

Początek drugiej połowy wyglądał tak jak pierwsze 45 minut, jednak to goście objęli prowadzenie. Guido Carrillo dośrodkował z rzutu rożnego, a świetnym strzałem głową popisał się Dani Calvo. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Zinedine Zidane chwilę po stracie bramki zdecydował się na potrójną, ofensywną zmianę, która skutek przyniosła w 73. minucie. Luka Modrić dokładnie zacentrował na dalszy słupek, a Karim Benzema wykończył akcję głową z bliskiej odległości. Ostateczny cios Real zadał na 3 minuty przed końcem spotkania. Składną akcję Los Galacticos ponownie wykończył Francuz, tym razem kapitalnym uderzeniem z woleja po asyście wprowadzonego z ławki Rodrygo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.