Kibice Jagiellonii apelują do władz klubu. “TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!”

Błażej Augustyn (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 z Pogonią Szczecin w meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla “Dumy Podlasia” to  szóste spotkanie z rzędu bez wygranej w lidze i kolejne, w którym zespół zaprezentował się bardzo słabo. W związku z tym specjalny apel do władz klubu przygotowało stowarzyszenie kibiców “Dzieci Białegostoku”. 

Pomimo negatywnej atmosfery, która wytworzyła się wokół klubu w ostatnich tygodniach,  szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Bogdan Zając na pomeczowej konferencji prasowej sprawiał wrażenie zadowolonego.

– Były pozytywy i było widać zespół, który wyszedł na boisko, żeby bić się, walczyć o punkty. Mecz był bardzo stykowy, a przeciwnik po jednej z nielicznych sytuacji zdobył bramkę, był bardzo skuteczny trzeba przyznać i wykorzystał naszą niefrasobliwość, brak krycia i moment zawahania w świetle bramki. My też mieliśmy swoje, Martin Pospisil miał stuprocentową (…). Brakuje tej jakości, ale wierzę, że z każdym dniem, tygodniem to będzie szło do przodu – stwierdził trener.

Słaby styl i jeszcze gorsze wyniki osiągane przez zespół doprowadziły miejscowych fanów do wściekłości. Stowarzyszenie kibiców “Dzieci Białegostoku” wydało oświadczenie, w którym sugerują zarządowi zmianę sztabu szkoleniowego.

Komunikat kibiców Jagiellonii Białystok: 
Środowisko Kibiców i Sympatyków Jagiellonii Białystok zwraca się do Zarządu Klubu i Akcjonariuszy o podjęcie zdecydowanych działań w celu naprawy sytuacji sportowej w Jagiellonii.
Od kilku tygodni jesteśmy świadkami katastrofalnej postawy całego naszego zespołu, a po spotkaniu z Pogonią Szczecin wszyscy stanowczo stwierdzamy : TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!
Oczekujemy zdecydowanych działań i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za przygotowanie drużyny do rundy wiosennej, a także wobec zawodników, którzy swoją postawą godzą w dobre imię największego Klubu w północno-wschodniej Polsce.
Zakończył się czas próby. Postawy zespołu nie da się oglądać na boisku. Tak słabo grającej Jagiellonii nie widzieliśmy od dobrych kilku lat. Nie widać również perspektyw na lepsze jutro.
Trzeba podjąć trudne, lecz odważne decyzje w celu ratowania bytu Jagi w Ekstraklasie, w tym, czy też następnym sezonie!
W razie przejścia obojętnie wobec tego, co się dzieje z drużyną, jako kibice zapowiadamy dalsze działanie już poza Internetem!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.