La Liga: Real Valladolid pokonuje FC Barcelonę 3:1. Lewandowski z bramką

Real Valladolid (Twitter)

Real Valladolid pokonał FC Barcelonę 3:1 w meczu 36. kolejki La Liga. Gospodarze dołożyli trzy punkty w walce o utrzymanie. Dla “Dumy Katalonii” honorową bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Już w 85. sekundzie meczu Real Valladolid wyszedł na prowadzenie. Darwin Machis dośrodkował mocno w pole karne a piłkę do własnej bramki skierował głową Andreas Christensen. Na kolejny błąd obrońcy Barcelony trzeba było czekać do 21. minuty. Eric Garcia zahaczył piłkarza Realu Valladolid i sędzia wskazał na wapno. Z rzutu karnego nie pomylił się Cyle Larin i Real Valladolid prowadził już 2:0. Barca oddawała groźne strzały, próbowali Christensen, Raphinha, ale dobrze spisywał się Jordi Masip.

W przerwie Xavi zdecydował się na zmianę bramkarza. Między słupkami w drugiej połowie stanął Inaki Pena. Gospodarze mogli prowadzić już 3:0 w 60. minucie. Dośrodkowywał w pole karne Gonzalo Plata i ani Cyle Larin, ani Inaki Pena nie trafili w piłkę, a futbolówka trafiła w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze dla Realu Valladolid. Larin dostał prostopadłe podanie z własnej połowy i dograł wzdłuż pola karnego do Gonzalo Platy, ten strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Barcy. Aż 4:0 mogło być w 78. minucie, ale w sytuacji sam na sam w słupek trafił Lucas Rosa. Swoje zadanie wykonał Robert Lewandowski. Polak otrzymał podanie od De Jonga, minął Masipa i zdobył swoją 23. bramkę w tym sezonie La Liga. Real Valladolid zanotował bardzo ważne trzy punkty w walce o utrzymanie i ma już na koncie 38 oczek, pięć przewagi nad strefą spadkową. FC Barcelona zagrała mecz nie przystający nowemu mistrzowi Hiszpanii.