Real Madryt w ramach 4. kolejki La Liga zremisował 1:1 na Estadio San Mames z Atheltic Bilbao, w wyniku czego Barcelona została samodzielnym liderem z kompletem punktów.

La Liga: FC Barcelona nadal z kompletem punktów

Królewscy jak i Baskowie do tej pory byli niepokonani, więc kibice hiszpańskiej ekstraklasy liczyli na widowisko. Od samego początku, zawodnicy z Madrytu przycisnęli rywala i już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak strzał Modricia minął bramkę Unaia Simona.

Wynik zmienił się w 32. minucie, za sprawą Ikera Muniaina. Po krótkim podaniu po ziemi z prawej części pola karnego, piłka trafiła do Inakiego Williamsa, który oddał strzał na bramkę. Po drodze do siatki futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Muniaina i to właśnie jemu zostało zapisane trafienie. W ten sposób Athletic Bilbao prowadziło 1:0 i ten rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w drugiej połowie meczu, gdyż spotkanie rozgrywane było na wysokim poziomie i oba zespoły miały swoje sytuacje. Real Madryt mógł wyrównać w 59. minucie, gdy z rzutu wolnego strzelał Gareth Bale. Bramkarz po strzale Walijczyka, wypuścił piłkę z rąk, która spadła pod nogi Ramosa. Kapitan Los Blancos, nie wykorzystał sytuacji, gdyż za wcześniejszy kiks zrehabilitował się bramkarz baskijskiej drużyny i wspaniale obronił dobitkę. Jednak jak mówi stare porzekadło: co się odwlecze to nie uciecze. Trzy minuty później, Real osiągnął cel i wyrównał wynik spotkania. Gola na wagę remisu strzelił Isco, który wcześniej pojawił się na boisku za Lukę Modricia. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Garetha Bale’a i strzałem głową pokonał Unaia Simona.

Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ zmianie i zespoły musiały podzielić się punktami.