La Liga: Podział punktów na Coliseum Alfonso Perez

Sky Sports

Getafe zremisowało z Celta Vigo 1:1 w ramach 15. kolejki La Ligi. Gole w tym spotkaniu strzelali Damian Suarez oraz Iago Aspas.

Gospodarze w dość szybkim tempie zneutralizowali atak ekipy Coudeta. Celta pod jego wodzą prezentowała się w ostatnich kolejkach znakomicie, ale dziś z defensywą Bordalasa mieli wyraźny problem. Już w 7. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Damian Suarez, Ruben Blanco nie miał szans na jakąkolwiek interwencję. Goście odpowiedzieli równie szybko, bo już w 17. minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Iago Aspas, Ruben Yanez miał tę piłkę na rękach, lecz siła uderzenia była tak mocna, że nie zdołał wybić jej poza pole gry.

Po zmianie stron obserwowaliśmy głównie walkę w środku pola, a także mocną i szarpaną grę. Warto podkreślić, że trzech stoperów Getafe wykartkowało się na najbliższy mecz z Atletico Madryt. Jose Bordalas będzie miał wielki problem ze stworzeniem nowej linii defensywy.