La Liga: Pewne zwycięstwo Realu nad Eibar

ESPN FC

W ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki La Liga, Real Madryt pokonał SD Eibar 3:0. Bramki dla Królewskich zdobyli Paulo Oliveira samobójczą, Marco Asensio i Marcelo.

Od początku meczu widzieliśmy akcje ofensywne z obu stron. Szkoda tylko, że były to głównie dośrodkowania. W 18. minucie można było mówić o przełamaniu “Królewskich”.  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Isco, najwyżej wyskoczył obrońca Eibar. Jednak Paulo Oliveira tak niefortunnie interweniował, że piłka zatrzepotała w siatce. Chwilę później było już 2:0. Wstrzelenie piłki w pole karne przez Isco do Marco Asensio i piękny strzał z pierwszej piłki reprezentanta Hiszpanii.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. W 49. minucie po podaniu Nacho, świetną sytuację sam na sam z bramkarzem Eibar zmarnował Isco. Podobną okazję co Isco miał Cristiano Ronaldo, jego uderzenie także obronił Marko Dimitrović. Królewscy zabili marzenie gości o remisie w 82. minucie. Po podaniu Karima Benzemy piłkę do siatki wpakował Marcelo. Ostatecznie podopieczni Zizou pokonali Eibar 3:0 i zainkasowali trzy oczka. Było to czwarte zwycięstwo Realu z rzędu w La Liga. Królewscy zajmują trzecie miejsce, tracąc jeden punkt do Valencii i pięć do Barcelony.