La Liga: Komfortowa wygrana Barcelony nad Almeria
Ostatni mecz Gerarda Pique w Barcelonie kończy się wynikiem 2:0 na korzyść Katalończyków. Pokonaną drużyną Almeria.
W 13. kolejce rozgrywek La Liga spotkały się ze sobą drużyny Barcelony i Almerii. Oprócz paru prób z kontrataków po stronie drużyny przyjezdnej, w meczu widoczna była ciągła dominacja Barcelony.
Okazje na kolejnego gola na Camp Nou miał Robert Lewandowski. Nie wykorzystał on jednak rzutu karnego, podyktowanego po zagraniu piłki ręką przez zawodnika Almerii.
Pierwszy gol w meczu padł po rozpoczęciu drugiej połowie. Po świetnym, długim podaniu Sergio Busquetsa do piłki doszedł Ousmane Dembele. Francuz przeszedł z piłką do środka i po fatalnej obronie i kryciu drużyny przeciwnej uderzył po ziemi w dalszy róg bramki. Gol padł w 48'. minucie.
Kolejne trafienie miało miejsce już w 62'. minucie. Po dośrodkowaniu piłkę uderzał Ansu Fati. Trafił nią jednak w bramkarza Almerii, Fernardo Martineza. Dobrze ustawiony Frenkie de Jong dobił futbolówkę strzałem z woleja.
W 85'. minucie nastąpiło oficjalne pożegnanie Pique przez kibiców na Camp Nou. Weteran defensywy Barcelony schodził z łzami w oczach. Jak jednak zapowiadał - planuje szybki powrót do ukochanego klubu. Niewiadoma jest jednak nadal rola, w jakiej mógłby występować Hiszpan.
Barcelona - Almeria (2:0)
Ousmane Dembele (48'.), Frenkie de Jong (62'.)
Barcelona: ter Stegen - Alba, Alonso, Pique (85'. Christensen), Balde - De Jong, Busquets (68'. Gavi), Pedri - Torres (61'. Fati), Lewandowski, Dembele (Raphinha)
Almeria: Martinez - Rodriguez, Chumi, Ely (68'. Eguaras), Kaiky (45'. Babic), Mendes - Melero (68'. Puigmal), Costa, Robertone (79'. Portillo) - Ramazani, Baptistao (45'. Sousa)
-

AktualnościFIFA prognozuje rekordowe 14 mld USD na okres 2027–2030. Więcej inwestycji w rozwój piłkiNowacki / 20 marca 2026, 16:53
-


AktualnościCristiano Ronaldo nie powołany do reprezentacji Portugalii na mecze z Meksykiem i USA z powodu urazuNowacki / 20 marca 2026, 16:15
-


AktualnościPep Guardiola podkreśla wagę finału Carabao Cup z Arsenalem: potwierdził wyjściową jedenastkę i chwali rywalaNowacki / 20 marca 2026, 15:38
-


AktualnościVinícius Júnior znów kluczowy na Etihad - Real Madryt awansował po 2:1 w ManchesterzeNowacki / 18 marca 2026, 16:14
-

AktualnościCourtois zagrożony na derby Madrytu po naciągnięciu mięśnia w meczu z Manchesterem CityNowacki / 18 marca 2026, 15:23
-

AktualnościBayer Leverkusen żartuje przed rewanżem z Arsenalem na Emirates - zmodyfikowano flagę do rzutów rożnychNowacki / 17 marca 2026, 17:28































