La Liga: Derby Madrytu dla Realu! Atletico zagrało koszmarnie

W hicie 13. kolejki La Ligi Real Madryt pokonał w derbach Atletico 2:0. Na listę strzelców wpisali się Casemiro oraz Dani Carvajal. Los Colchoneros zagrali dziś fatalne zawody, nie na poziomie takim jaką zajmują pozycję w tabeli.

W tym ciężkim i przede wszystkim zaskakującym sezonie możemy zaobserwować zmianę, ewolucję drużyny Diego Simeone. Zawodnicy przy wyprowadzaniu piłki są ustawieni w systemie 4-4-2, zaś gdy przeciwnik ma piłkę i atakuje stosują patent z trójką środkowych obrońców i dwoma wahadłowymi. Graczem, który powala na płynną zmianę systemu jest Mario Hermoso – pół lewy stoper. Dziś Atletico także miało taki plan na tak wymagającego rywala. Z kolei Real miał swoje założenia, które widać było po pierwszych kilku akcjach. Podopieczni Zidane’a swoim rozgrywanie piłki stale wyciągali zawodników Los Colchoneros z wolnych stref, rozciągali ich formację, a także oddawali strzały z dystansu. Królewscy grali bardzo zdecydowanie, bez kombinowania, bez gry po obwodzie, po prostu chcieli dominować.

Fenomenalną okazję na gola miał Karim Benzema, ale Jan Oblak swoim kunsztem zbił piłkę na słupek. Tym samym uchronił swój zespół od straty gola. W 15. minucie Słoweniec nie miał nic do powiedzenia przy trafieniu Casemiro. Brazylijczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, a swój strzał oddał będąc kompletnie niepilnowanym. Błąd popełnił Herrera, który nie zaasekurował pomocnika Realu, a pozostali stoperzy skupili się na Ramosie i Varan’ie. Atletico nie miało pomysłu na wyrównanie. Pojedyncze zrywy często kończyły się fiaskiem, a próby Felixa i Llorente spełzły na niczym. Wyłączeni z gry całkowicie byli Luis Suarez i Yannick Carrasco. Do przerwy 1:0.

Na drugą połowię Diego Simeone dokonał szeregu zmian, wprowadził zespół w terapię szokową. Miała ona wstrząsnąć zespołem, by ten w końcu zaprezentował coś ciekawego w ofensywie. Na placu gry pojawili się Renan Lodi, Angel Correa oraz Thomas Lemar, ale już kilka sekund po wznowieniu gry dwóch ostatnich zaznaczyli się u Mateu Lahoza w notesie. Tymczasem doskonałą okazję na gola miał Sergio Ramos z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Wcześniej zawahanie miał Mario Hermoso, który nie przypilnował odpowiednio Karima Benzemy, a następnie Toniego Kroosa. Wraz z upływem czasu gra Atleti nie poprawiała się. Nie było płynności w rozgrywaniu, a piłkarze nie grali tak, jak w ostatnich kolejkach La Liga.

W szeregach Realu na pochwałę zasługuje Vinicius, który ewidentnie grał dziś dla drużyny. Nie generował wielkiego chaosu jaki potrafi stworzyć w poszczególnych spotkaniach. W 63. minucie po doskonałej akcji Realu gola z dystansu zdobył Dani Carvajal. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i bramkarza, a następnie wpadła do siatki. Atletico w dalszym ciągu było bezradne. Nic nie wskazywało na zabójczą końcówkę, na szybszą i bardziej dynamiczną grę w ich wykonaniu. Swoje okazje miał jeszcze Saul, ale nie był w stanie pokonać Thibaut Coirtois. Spotkanie kończy się wynikiem 2:0. Atletico nie pokazało się tak, jak w ostatnim czasie, który był dla nich udany.