La Liga: Derby Madrytu dla Atletico

Alvaro Morata

goal.com

Atletico Madryt pokonało Real 3:1 w 6. kolejce La Liga EA Sports. Na derbową wygraną Los Colchoneros złożył się dublet Alvaro Moraty i gol Griezmanna. Dla gości trafił Toni Kroos.

Derbowe spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla Atletico. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3. minucie za sprawą Alvaro Moraty. Hiszpan otrzymał świetne dośrodkowanie, zgubił Alabę i nie dał szans na interwencje Kepie. Gospodarze weszli w to spotkanie z ogromną energią, bardzo dużo wysiłku włożyli w pierwsze 20. minut i to się opłaciło. Już w 17. minucie podopieczni Cholo Simeone prowadzili 2:0. Po dośrodkowaniu Saula, głową umieścił piłkę w siatce Antoine Griezmann. Real Madryt wrócił do tego spotkania za sprawą Toniego Kroosa. Niemiec dostał piłkę na linii pola karnego, przełożył Llorente i uderzył przy samym słupki bramki Oblaka. Real był zdecydowanie lepszy w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Królewscy zdobyli nawet bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Jeśli pierwsza połowa rozpoczęła się dla Atletico idealnie, to druga zaczęła się jeszcze lepiej. Morata ponownie umieścił piłkę w siatce po strzale głową, tym razem już w 35 sekundzie po wznowieniu gry. Hiszpan był sam na piątym metrze przed bramką Kepy. Drugą asystę tego dnia zanotował Saul. Mimo szybkich zmian Carlo Ancelottiego, Real nie był w stanie ponownie zagrozić poważnie bramce Oblaka. Real miał optyczną przewagę, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje do zdobycia bramki.