Kosta Runjaić po Górniku Zabrze: Spotkanie kosztowało nas wiele sił, dużo w nie zainwestowaliśmy

legia.com

Igor Strzałek został bohaterem Legii Warszawa. 19-latek trafił do siatki Górnika Zabrze w dodatkowym czasie gry i trzy punkty zostały przy Łazienkowskiej.

Legioniści po zwycięstwie nad Aston Villą (3:2), byli mocniej zmotywowana przed Górnikami. Rezerwowy Strzałek uratował zespół przed remisem. – Po czwartkowym meczu w Lidze Konferencji, w dzisiejszym spotkaniu musieliśmy się trochę nacierpieć. Spotkanie ułożyło się dla nas bardzo dobrze. Tomas Pekhart dobrze zachował się w polu karnym i wyprowadził nas na prowadzenie. Później popełniliśmy błąd w obronie, ale takie się zdarzają. Nie ma potrzeby więcej się na ten temat rozwodzić. Pokazaliśmy charakter i w doliczonym czasie gry zdobyliśmy decydującą bramkę. Igor Strzałek znalazł się w idealnym miejscu i wykończył tę akcję. Zagraliśmy „all in” – ocenił Kosta Runjaić.

To spotkanie kosztowało nas wiele sił, dużo w nie zainwestowaliśmy, ale najważniejsze są trzy zdobyte punkty. Drużyna miała w sobie wiele energii, była bardzo zaangażowana. Kolejny raz atmosfera na trybunach była niesamowita. Teraz mamy chwilę na odpoczynek, ale już myślimy o rywalizacji z Pogonią – dodał.

Przyznał, że jego zawodnicy przebiegli 123 kilometry, a więc więcej niż z Anglikami. – Byłem spokojny, bo od początku widział dobrą postawę drużyny. W dzisiejszym meczu warto wyróżnić kilku piłkarzy. Jurgen Celhaka pokazał się z solidnej strony obok Bartosza Slisza. Jak zawsze liczyć mogliśmy na Tomasa Pekharta. Kolejne dobre zawody są za Arturem Jędrzejczykiem. Remis w tym meczu byłby dla nas rozczarowujący – zapewnił.

Na koniec odniósł się do Strzałka. – Wierzę w niego, wszyscy w niego wierzymy. Dzisiaj myślałem o tym, żeby wystawić go w pierwszym składzie. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na Macieja Rosołka, który ma trochę więcej doświadczenia i jest bardziej fizycznym graczem. Mamy w zespole wielu świetnych piłkarzy. Igor ma duży talent, znajduje się na dobrej drodze, ale musi się cały czas uczyć. Chciałbym, żeby Igor dalej był tak pozytywny i dalej tak samo się rozwijał – podsumował.

źródło: legia.com / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.