La Liga: Czarne chmury nad Pachetą w Villarreal

villarreal.cf.es

Villarreal CF po raz kolejny rozważa zmianę menadżera w tym sezonie, po katastrofalnej porażce z Athletikiem Bilbao (2:3) na własnym boisku.

W niedzielny wieczór, trafienia Alexandra Sorlotha i Gerarda Moreno w końcówce w ciągu dwóch minut, nieco poprawiły nastrój w Villarreal. Do przerwy Baskowie objęli prowadzenie 3:0 i zdołali dowieźć zwycięstwo.

Według “Relevo”, po zaledwie 11 meczach, Pacheta jest na dobrej drodze, żeby stracić posadę. Były trener Realu Valladolid odniósł cztery triumfy, trzy razy zremisował i poniósł cztery porażki. Zwycięstwa nie zrobiły wrażenia, ponieważ miały miejsce ze zdecydowanie słabszymi ekipami – w La Liga z Almerią (2:1) i Granadą (3:2), Pucharze Króla z Chiclaną (5:0) oraz z Rennes (1:0) w Lidze Europy.

Nie ma wątpliwości, że Pacheta nie wywołał reakcji, na jaką liczył prezydent Fernando Roig i obecnie rozważa kolejną zmianę. W związku z tym, kandydatem do przejęcia drużyny jest Marcelino.

58-latek prowadził Villarreal w latach 2013-2016. We wrześniu tego roku został zwolniony z Olympique’u Marsylia i sam sugerował, że wolałby znaleźć zatrudnienie w Premier League niż wracać do La Ligi.