La Liga: Celta pokonuje Villarreal!

The Sun

Villarreal podjął Celtę Vigo w niedzielę o godzinie 18:30. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, jednak w drugiej połowie widzowie mogli zobaczyć wiele sytuacji bramkowych. Ostatecznie spotkanie wygrała Celta.

Wszystkie znaki na niebie pokazywały, że mecz pomiędzy Villarrealem, a Celtą Vigo zachwyci fanów hiszpańskiej piłki. Fascynaci iberyjskiego futbolu na podstawie statystyk mogli przypuszczać, że to spotkanie będzie otwarte i zobaczą wiele bramek.

W pierwszej połowie nie działo się za wiele. Widzowie tego spotkania mogli zobaczyć jedynie bramkę Gerarda Moreno, którą strzelił w 32. minucie, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Pione Sisto strzelił bramkę dla Celty Vigo w 54. minucie spotkania. Duńczyk wybiegł do podania na skraju pola karnego i pokonał bramkarza gospodarzy.

Na odpowiedź Żółtej Łodzi Podwodnej nie trzeba było długo czekać. W 59. minucie Samuel Chukwueze oddał strzał, który trafił obok lewego słupka i pokonał Sergio Alvareza.

Następnie do głosu ponownie doszła Celta, jednak tym razem gol padł po stałym fragmencie gry. Po podaniu od kolegi z drużyny Iago Aspas dołożył nogę do futbolówki, a ta trafiła w obrońcę. Jednak jego rykoszet niewiele zmienił i piłka wpadła do siatki.

W perfekcyjny sposób kontratak przeprowadził Iago Aspas, który zdobył w tym meczu dwa gole. 94. minuta przyniosła bramkę dla Celty. Rzut rożny miała drużyna Villarrealu, jednak to goście zdobyli bramkę bo doskonałej kontrze w wykonaniu Aspasa.

Estadio de la Ceramica (Villareal) 24.11.2019, godz. 18:30

VILLARREAL CF – RC CELTA 1:3

54′ Sisto, 59′ Chukwueze, 80′ Aspas, 90+4′ Aspas

Żółte kartki: Iborra, Mori, Alvarez, Pau, Mina

Villarreal: Asenjo, Peña, Mori, Pau, Quintillá (87′ Ontiveros), Iborra (57′ Gomez), Anguissa, Chukwueze, Cazorla, Moreno, Ekambi (77′ Bacca)

Celta Vigo: Sergio, Mallo, Aidoo, Araujo, Olaza, Lobotka, Cheikh (76′ Beltran), Méndez (65′ Mina), Suárez (84′ Costas), Sisto, Aspas