La Liga: Cadiz i Athletic z porażką na początku sezonu

MARCA

Na inaugurację sezonu Cadiz uległo Osasunie 0:2, zaś Granda w takim samym rozmiarze pokonała Athletic Bilbao.

Baskowie po słabej końcówce poprzednich rozgrywek chcieli zacząć nowe owocnie. Niezakwalifikowanie się do Europejskich Pucharów mocno wpłynęło na zespół, przez co ich zaangażowanie i waleczność na boisku widać było od pierwszej minuty. Niestety żadnej z wypracowanych akcji nie potrafili zakończyć celnym strzałem, ale to samo można powiedzieć o gospodarzach. Granada była nieco w cieniu swojego rywala, ale w drugiej połowie pokazała się ze swojej najlepszej strony. W dość prosty sposób wykorzystała błędy Basków dzięki czemu na listę strzelców wpisali się Yangel Herrera oraz Luis Milla.

W drugim spotkaniu dokładnie taki sam styl gry przyniósł zwycięstwo ekipie z Osasuny. Cadiz prezentowało się lepiej od swojego przeciwnika, lecz zespół bardziej doświadczony wykorzystał momenty słabości zawodników drużyny przeciwnej. W 10. minucie strzelanie ostworzył Adrian, zaś na drugiego gola musieliśmy czekać aż do 79. minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Ruben Garcia czym przesądził o wygranej ekipy Jagoby Arrasate.