Udostępnij:

La Liga: Błysk wychowanka, Valencia wygrywa derby

W spotkaniu 19. serii gier ligi hiszpańskiej Villareal uległ na własnym stadionie Valencii 0:2. Derbowe trzy punkty padły łupem Nietoperzy po bramkach wychowanka Carlosa Solera oraz Santiago Miny. Drużyna Valencii po raz pierwszy w tym sezonie zachowała czyste konto.

Przed derbowym meczem o panowanie w Walencji faworytami byli gospodarze, bowiem to Villareal walczy o miejsce dające prawo gry w Lidze Mistrzów, zaś Valencia musi uciekać od strefy spadkowej. Spotkanie na Estadio de la Ceramica w pierwszej połowie toczyło się po myśli gości. Najpierw w 35. minucie kapitalną akcją popisał się Nani. Portugalczyk ograł bez problemu Triguerosa popisując się efektowną przekładanką i dograł piłkę do Carlosa Solera. Wychowanek Nietoperzy mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał Asenjo i dał prowadzenie swojej drużynie. Po niespełna siedmiu minutach na listę strzelców wpisał się Santi Mina. Fatalny błąd popełnił bramkarz Villareal, który próbował we własnej szesnastce ograć napastnika Valencii. Ostatecznie Asenjo stracił piłkę i Mina wpakował ją do pustej bramki. Druga połowa należała już do gospodarzy. Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej dużo atakowali, a najbliżej zdobycia bramki był Pato, który trafił w słupek. Ostatecznie po raz pierwszy w tym sezonie Diego Alves zachował czyste i to Valencia wygrała derbowe spotkanie.

Villareal - Valencia 0:2 (0:2), Estadio de la Ceramica

0:1 - Carlos Soler 35'

0:2 - Mina 42'

żółte kartki: Costa, Ruiz (Villareal) - Perez, Garay (Valencia)

sędzia: G. Gonzalez

frekwencja: 17 615 widzów