La Liga: Bezbarwny Real remisuje z Levante

Sobotnie granie w La Liga rozpoczął Real Madryt, który na własnym stadionie podejmował Levante. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Dla podopiecznych Zidana miał być to mecz przyjemny, łatwy, w którym komplet punków to rzecz obowiązkowa. W końcu na Santiago Bernabeu przyjechało Levante, czyli beniaminek tego sezonu La Liga. Ten kto tak myślał, mógł przeżyć szok oglądając to spotkanie. Albowiem goście od samego początku stawili wyraźny opór gospodarzom. Pierwsze 10 minut Real Madryt walił głową w mur, który piłkarze Levante postawili przed swoim polem karnym. Widać było, że podopieczni Juana Ramona Lopeza postawili na żelazną defensywę i sporadyczne kontrataki. Jedną z takich kontr, w 12 minucie udało się wykorzystać. Nieporozumienie w polu karnym Casilli i 0:1. Strzelcem bramki Ivi. Od tego momentu przy piłce utrzymywał się już tylko Real Madryt, który coraz bardziej napierał na bramkę Raula. Efektem tego była bramka wyrównująca w 36 minucie. Główka Ramosa po rzucie rożnym został obroniony przez bramkarza Levante, ale na nieszczęście gości, pierwszy przy odbitej futbolówce znalazł się Lucas Vazquez, który dobił piłkę do pustej bramki. 1:1, takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej części spotkania. Levante mając nadzieję na wywiezienie chociaż jednego punktu z Santiago Bernabeu, postawili całkowicie na defensywę, sporadycznie konstruując nieśmiałe kontrataki. Ostatnie 10 min było dla gości prawdziwym wyzwaniem, albowiem Real Madryt rzucił wszystkie siły do ataku. Jednakże piłkarze “Królewskich” na potęgę marnowali wykreowane przez siebie sytuacje. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co niewątpliwie można nazwać niespodzianką.

Real Madryt – Levante 1:1

Bramki: Ivi 12′ Lucas Vazquez 36′

Składy

Real Madryt: Casilla- Marcelo, Sergio Ramos, Nacho, Carvajal, Marcos Llorente (Isco 62′), Theo Hernandez, Toni Kroos, Marco Asensio, Benzema (Bale 28′), Lucas Vazquez (Kovacic 72′)

Levante: Raul- Chema, Ivan Lopez (Pedro Lopez 20′), Postigo, Tono, Rober, Jefferson Lerma, Campana, Ivi (Samuel 68′), Jason, Alex Alegria (Boateng 55′)

Żółte Kartki: Fefferson Lerma 45′ Alex Alegria 47′ Sergio Ramos 54′ Boateng 60′ Carvajal 66′

Czerwone Kartki: Marcelo 89′