La Liga: Barcelona wykonuje zadanie przeciwko Cadiz (WIDEO)

Joao Felix

Zdj. FC Barcelona

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Cadiz 1:0 w meczu 31. kolejki La Liga. Decydującą bramka okazał się gol z przewrotki Joao Felixa zdobyty w 37. minucie.

Jako pierwsi dogodną okazję stworzyli gospodarze. Świetną interwencją musiał popisać się ter Stegena po strzale Javiego Hernandeza. Chwilę później z powietrza próbował strzelać Juanmi, ale źle trafił w piłkę. Barca długo się rozkręcała, ale jak już zagroziła rywalom to konkretnie. W 37. minucie trącił futbolówkę na bliższym słupku Alex Fernandez z czego skorzystał Joao Felix umieszczając piłkę w siatce strzałem przewrotką! Jeszcze przed przerwą powinno być 0:2 Długie zagranie Felixa w pole karne do Roberto, który zgrał piłkę głową do Fermina Lopeza, a ten pokonał Ledesmę, lecz na linii bramkowej pojawił się Chust i uratował swój zespół od utraty drugiego gola! Do przerwy jednobramkowe prowadzenie Barcelony.

W drugiej połowie najlepszą okazję Barca miała w 61. minucie. Joao Felix dobrze wszedł na dośrodkowanie od Ferrana, ale uderzył minimalnie obok słupka. Gospodarze najlepszą okazję na wyrównanie mieli w 78. minucie. Świetnie z dystatnsu uderzył Samassekou, ale ter Stegen w swoim stylu popisał się genialną interwencją. Barcelona mądrze i pewnie zapewniła sobie trzy punkty na tydzień przed El Clasico.