La Liga: Barcelona wygrywa 3:0 w ostatnim spotkaniu na Camp Nou

FC Barcelona (Twitter)

FC Barcelona pokonała 3:0 Mallorcę w meczu 37. kolejki La Liga. Wynik tego dnia był jednak sprawą drugorzędną. “Duma Katalonii” rozegrała swoje ostatnie spotkanie na Camp Nou przed generalnym remontem i przerwą w rozgrywaniu spotkań na tym obiekcie. Z kibicami pożegnali się również Jordi Alba i Sergio Busquets.

Barcelona wyszła na prowadzenie już w 50. sekundzie spotkania. Robert Lewandowski idealnie zagrał z pierwszej piłki do Gaviego, ten zdążył dziubnąć futbolówkę przed bramkarzem i skierował ją do Ansu Fatiego, który trafił do pustej bramki. W 13. minucie Amath Ndiaye wyprostowaną nogą trafił w piszczel Alejandro Balde i po analizie VAR wyrzucił piłkarza Mallorki z boiska. Obrońca Barcy opuścił plac gry z kontuzją. 10. minut później Barca podwyższyła prowadzenie. Znów Lewandowski fantastycznym dotknięciem piłki posłał podanie do Fatiego, który pokonał bramkarza i zanotował dublet. Do końca pierwszej połowy Barca ciągle napierała na rywali, goście nie opuszczali własnego pola karnego, ale gole nie padły.

Również w pierwszej minucie po przerwie gospodarze mogli zdobyć bramkę, ale główka Kounde wylądowała na poprzeczce. W tą samą poprzeczkę trafił z rzutu wolnego Robert Lewandowski. Bramkę na 3:0 udało się w końcu zdobyć kilka minut później. Gavi dostał podanie od Dembele i tuż sprzed linii pola karnego uderzył nie do obrony tuż przy słupki bramki Greifa. Spotkanie z Mallorcą było okazją to pożegnania dwóch legend “Dumy Katalonii”. W trakcie drugiej połowy boisko opuścili Jordi Alba i Sergio Busquets.