La Liga: Barcelona prowadziła 3:0… i zremisowała (Wideo)

Celta Vigo

Barcelona zagrała dwie odmienne połowy. W efekcie zremisowała 3:3 z Celtą Vigo w 13. kolejce La Liga.

W sobotę rano “Blaugrana” potwierdziła zatrudnienie Xaviego w roli głównego szkoleniowca. Jednak z Celtą drużynę poprowadził jeszcze tymczasowy trener – Sergi Barjuan.

Sam mecz Katalończycy rozpoczęli z dużą chęcią gry z przodu. Już w piątej minucie prowadzenie dał Ansu Fati. Na 2:0 niespodziewanie trafił Sergio Busquets, a jeszcze przed przerwą kolejnego gola strzelił Memphis Depay.

Wszystko odmieniło się wraz z drugą częścią gry. Słaby okres przyjezdnych rozpoczął się od urazu Fatiego. Wymusiło to zmiany w nastawieniu Barcelony, co wykorzystała w pełni Celta. Bohaterem spotkania Iago Aspas, który zdobył dwie bramki, w tym tą dającą remis. Gola dorzucił także Nolito.

Celta Vigo – FC Barcelona 3:3 (0:3)

52. Aspas, 74. Nolito (Cervi), 90+6. Aspas (Galán) – 5. Fati (J. Alba), 18. S. Busquets (González), 34. Depay (J. Alba)

Celta: Matias Dituro – Hugo Mallo (46′ Kevin Vazquez), Joseph Aidoo, Jeison Murillo (70′ Nestor Araujo), Javi Galan – Renato Tapia (65′ Franco Cervi) – Augusto Solari (46′ Fran Beltran), Denis Suarez, Nolito – Thiago Galhardo, Iago Aspas.

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Oscar Mingueza, Eric Garcia (46′ Ronald Araujo), Clement Lenglet, Jordi Alba – Nico Gonzalez (59′ Riqui Puig), Sergio Busquets, Frenkie de Jong – Gavi (80′ Abde Ezzalzouli), Memphis Depay, Ansu Fati (46′ Alex Balde).

Żółte kartki: Solari, Tapia, Eduardo Coudet – trener, Aspas (Celta), Garcia, Alba, Busquets, ter Stegen, Ezzalzouli, F. de Jong (Barcelona).

Sędzia: Alejandro Jose Hernandez Hernandez.