La Liga: Awans Realu w tabeli, pewnie ograli Sevillę!

daily mail

Na początek rundy rewanżowej w LaLiga Real Madryt mierzył się z Sevillą. Na gole przyszło nam czekać aż do drugiej połowy, kiedy to kapitalnym trafieniem popisał się Casemiro. W doliczonym czasie gry wynik ustawił Luka Modrić.

Królewscy zaczęli dość mocno, odważnie. Szybko rozgrywali piłkę, wymieniali między sobą podania. Bliski strzelenia gola był Vinicius, ale jego strzał świetnie obronił Vaclik. Sevilla przez pierwszy kwadrans jakby nie dojechała na mecz. Nie mogli w żaden sposób z przeciwstawić się Realowi. Z czasem jednak zaczęli dochodzić do głosu. Ich atutem była gra z kontry. Jednak analitycy gospodarzy przeanalizowali sobie także ten aspekt u swoich dzisiejszych rywali. Tymczasem właśnie po akcji z kontrataku Sevilla była bliska objęcia prowadzenia, ale w decydującej fazie źle przymierzył Sergio Escudero. Podopieczni Santiago Solariego próbowali przechylić szalę na swoją stronę jeszcze przed gwizdkiem sędziego, ale ta sztuka im się nie udała. Do przerwy 0:0.

Druga połowa to absolutna dominacja Królewskich. Po zmianie stron Sevilla nie mogła dojść do głosu. Ani Wissam Ben Yedder, ani Andre Silva nie stwarzali żadnego zagrożenia, piłki z drugiej linii po prostu do nich nie docierały. Nawet wprowadzenie Quincy’ego Promesa, Munira nie podziałało pozytywnie w drużynie Pablo Machina. A Real konsekwentnie robił swoje. Dużo błędów indywidualnych robił Vinicius, brakowało w jego akcjach dokładności. Gospodarze po chwili zmienili taktykę, decydowali się na oddawanie strzałów z dystansu. Najpierw kapitalne uderzenie oddał Ceballos, ale trafił w poprzeczkę. W 78. minucie podobny strzał oddał Casemiro i tym samym dał upragnione prowadzenie. W doliczonym czasie gry Luka Modrić wykorzystał indywidualny błąd obrońcy i w sytuacji “sam na sam” pewnie pokonał Vaclika.