La Liga: Atletico powiększa przewagę nad Barceloną i Realem, kolejny gol Suareza

W zaległym spotkaniu 18. kolejki La Ligi Atletico Madryt podejmowało ekipę z San Mames. Mecz zakończył się zwycięstwem Los Colchoneros 2:1, a na listę strzelców wpisali się Ikre Muniain, Marcos Llorente oraz Luis Suarez.

Starcie pomiędzy Atletico, a Athleticiem zostało pierwotnie odwołane z uwagi na atak śnieżycy w całej Hiszpanii. Największe kłopoty były właśnie w Madrycie, gdzie samolot Basków nie otrzymał zgody na lądowanie. W wyniku czego spotkanie to przełożono na dziś.

Athletic od sezonu 2014/2015  nie wywiózł chociażby punktu, gdy mierzyli się z podopiecznymi Diego Simenone w Madrycie. Dziś zapowiadało się na sensację, przynajmniej na początku. W 22. minucie gry po kapitalnej akcji Jana Oblaka pokonał Iker Muniain. Gdy wydawało się, że Baskowie zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem do wyrównania doprowadził Marcos Llorente. Na początku drugiej połowy Unai Nunez dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Luis Suarez i pewnie pokonał Unai’a Simona. Atletico do końcowych minut dowiozło to prowadzenie, tym samym powiększyli przewagę nad Realem i Barceloną w ligowej tabeli.