Kylian Mbappe wstrzymuje rozmowy z PSG

Mbappe

mg.co.za

Jeden z największych talentów piłkarskich wstrzymał rozmowy z Paris Saint-Germain w sprawie przedłużenia umowy. Kylian Mbappe nie wie jeszcze, gdzie zamierza kontynuować swoją karierę.

Według francuskiego Telefoot Kylian Mbappe zamierza poczekać do końca sezonu z decyzją co do swojej przeszłości. 20-latek wciąż się zastanawia czy pozostać w PSG przy niesłabnącym zainteresowaniu Realu Madryt. Zwłaszcza, że trener Królewskich – Zinedine Zidane, jak sam twierdzi “jest zakochany” w napastniku Paris Saint-Germain. Mbappe ma być na szczycie list życzeń 47-letniego szkoleniowca.

Jak informował w listopadzie francuski dziennik Le Parisien, PSG miało zaoferować Kylianowi Mbappe kontrakt “na poziomie Neymara”. Roczne wynagrodzenie mistrza świata z 2018 roku miałoby osiągnąć kwotę około 40 milionów euro. Ta oferta miałaby przebić tą, jaką według francuskiego tygodnika Le 10 Sport oferować miałby Real. Los Blancos zaproponowali tygodniówkę z rzędu 650 tysięcy euro, co w rocznej skali wyniosłoby około 34 miliony euro.

Jednak nawet potężne pensje same nie pokonają bariery jaką postawiło PSG. Jak informowała niedawno hiszpańska gazeta AS, Mbappe jest chętny na kontynuowanie swojej przygody poza Paryżem, ale mało prawdopodobne jest to, że mistrzów Francji skusi oferta poniżej 300 milionów euro. Jednak jeśli 20-latek odmówiłby przedłużenia wygasającej w czerwcu 2022 roku umowy to PSG może byłoby skłonne do obniżenia ceny.

Może, ale nie musi. Świeżym tego przykładem jest Adrien Rabiot. Pomocnik zimą oznajmił, że nie przedłuży wygasającej latem 2019 umowy i został odesłany do paryskiego odpowiednika “klubu Kokosa”. Od początku grudnia 2018 nie zagrał ani jednego oficjalnego meczu aż do przejścia do Juventusu jako wolny zawodnik.

Kylian Mbappe według Transfermarkt jest wyceniany na 200 milionów euro. W obecnym sezonie w 13 meczach we wszystkich rozgrywkach ma 10 bramek i 4 asysty. Odkąd jest w PSG (lato 2018) zagrał już równe 100 spotkań w których zdobył 70 bramek i 36 asyst. Do tego był 6. w rankingu Złotej Piłki za rok 2019.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *