Duvan Zapata nadal nie gotowy do gry

zimbio.com

Napastnik Atalanty Bergamo Duvan Zapata nadal nie powrócił do pełni zdrowia po urazie doznanym na przerwie reprezentacyjnej w październiku.

Nadal nie ma dokładniej daty mojego powrotu. Nie wiem kiedy wrócę na boisko. – powiedział Duvan Zapata Sky Sports Italia. – Potrzebuje dalszego leczenia, ponieważ ten uraz ścięgna jest bardzo poważny i skomplikowany. Powiedzmy, że jeśli byłby to tylko problem mięśniowy to już teraz wrócił do gry. – dodał.

Zapata wrócił ze zgrupowania reprezentacji Kolumbii z kontuzją uda. Wedle przewidywań miał wrócić do gry już po następnej kolejce Serie A, ale zapowiada się, że ominie też ostatnią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów. Atalanta zmierzy się w niej na wyjeździe z Szachtarem Donieck. Włosi wciąż mają szanse na awans do 1/8 finału Champions League. Obecnie są ostatni w grupie C, ale do 2. miejsca, które okupuje Szachtar, brakuje im tylko dwóch punktów. Do trzeciego Dinama Zagrzeb tylko jednego “oczka”. W ostatniej kolejce Chorwaci mierzą się u siebie z pewnym awansu Manchesterem City. W przypadku zwycięstwa Atalanty Włosi muszą liczyć na jak najlepszy wynik dla mistrzów Anglii, jeśli zależy im na 1/8 finału Ligi Mistrzów. W innym wypadku zagrają w Lidze Europy.

Mimo wszystko nawet wygranie z Szachtarem będzie trudne bez najlepszego strzelca Atalanty. W zeszłym sezonie 28-latek strzelił 28 bramek w 48 meczach. Ten przed kontuzją zapowiadał się równie dobrze – 9 meczów – 7 bramek i 2 asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi