Krychowiak: Rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem po dymisji, życie toczy się dalej

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Grzegorz Krychowiak w rozmowie z Mateusz Skwierawskim z “WP Sportowe Fakty” przyznał, że był zaskoczony zwolnieniem Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera reprezentacji Polski.

 – Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej. Rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem po dymisji, podziękowałem mu za współpracę. Taki żywot trenera. My skupiamy się na tym, by marcowe mecze w eliminacjach mistrzostw świata były zwycięskie i żebyśmy na Euro wypadli jak najlepiej – powiedział pomocnik Lokomotiwu Moskwa.

Pomimo, iż Brzęczek awansował na EURO 2020, to styl prezentowany przez “biało-czerwonych pozostawiał wiele do życzenia. Swoje dołożył też Robert Lewandowski, który wymownie milczał, gdy został został zapytany o założenia taktyczne. – Mogę się z kimś nie lubić, nie dogadywać, nie twierdzę, że w tym przypadku tak było, jednak w momencie, gdy drużyna wychodzi na boisko, nie dopuszcza myśli o porażce. Każdy walczy, chce wygrać. Moja współpraca z selekcjonerem dobrze się układała – kontynuuje.

31-latek był zakażony koronawirusem, choć jak mówi nie miał większych objawów, to nie był dla niego łatwy czas. – Starałem się w tym czasie utrzymać formę, ale dwa tygodnie spędzone w łóżku mogę nazwać katastrofą. Powiem jednak, że warto przestrzegać obostrzeń. Koronawirusem mogłem zarazić się dużo wcześniej od Maćka Rybusa, jadąc na zgrupowanie reprezentacji w październiku. Maciek cały pobyt w Gdańsku spędził w hotelu, a ja miałem negatywny wynik. W drodze do Polski, nawet przy Maćku, cały czas nosiłem maseczkę. Utwierdziłem się jeszcze bardziej, jak wiele to daje – zaznaczył.

źródło: sportowefakty.wp.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *