Krychowiak: Mamy wielu dobrych zawodników, ale muszą stworzyć drużynę

Grzegorz Krychowiak

Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na pytania dziennikarzy odpowiadał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik był pytany o swoje przewidywania dotyczące występu naszej drużyny na EURO 2020, wypowiedział się o reprezentacji Rosji, a także skomentował swoją trudną podróż do Opalenicy.

– Mocne strony Rosji to fantastyczny napastnik, który strzela mnóstwo bramek. Kilku znajomych. Nie oglądałem wielu meczów Rosji, ale to wymagający przeciwnik. Odpowiedni sprawdzian przed Euro – stwierdził pomocnik Lokomitiwu Moskwa – powiedział parę słów o naszym pierwszym sparingpartnerze, reprezentacji Rosji.

– Jestem zadowolony z kondycji fizycznej, zwłaszcza po okresie covidowym. Grałem długo bez przerw, potem był okres przygotowawczy. Nikt nie da nam gwarancji tego, jak wystąpimy na Euro. Dwa turnieje Euro i MŚ były różne, jeden się udał, drugi mniej. Wiemy, jaka jest atmosfera po przegranej, jak ważny jest początek turnieju. Jeśli zdobędziemy 3 punkty to naprawdę nieważne z kim zagramy drugie spotkanie. Możemy grać nawet z MŚ – stwierdził piłkarz Lokomotiwu – skomentował swoją formę oraz dyspozycję drużyny.

– Jest za wcześnie, by powiedzieć, gdzie dokładnie będę grał. Czy trener widzi mnie bliżej bramki. Wydaje mi się, że będę grał jako defensywny pomocnik – wypowiedział się na temat swojego miejsca na boisku.

– Jestem wystarczająco doświadczonym zawodnikiem, żeby znaleźć środek między tym, co chcę, a tym, co chce trener. Dla mnie najważniejsze jest co chce trener, jak gra zespół i wynik. Mamy wielu dobrych zawodników, ale oni muszą stworzyć drużynę. To, jak grają w klubach, nie daje gwarancji, że tak zagra kadra – dodał.

– Powrót był trudny, bo anulowali mi jeden samolot, na drugi się spóźniłem. Bardzo się cieszę, że już tu dotarłem i mogę spotkać się z przyjaciółmi – zakończył.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *