Krótki urlop w Zagłębiu Lubin

Zagłębie Lubin

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Zawodnicy Zagłębia Lubin jako pierwsi w PKO Ekstraklasie zakończą urlopy i rozpoczną przygotowania do wiosny na boiskach PKO Ekstraklasy. Pierwszy trening pod wodzą Piotra Stokowca “Miedzowi” odbędą już w poniedziałek. W planach jest przede wszystkim wyjazd do Turcji, gdzie Zagłębie rozegra co najmniej pięć sparingów.

Po pierwszym, wstępnym treningu, na kolejne dwa dni zaplanowano badania wydolnościowe i testy szybkościowe. Zwieńczeniem pierwszego etapu zimowego okresu przygotowawczego ma być zaplanowany na 12 stycznia sprawdzian. W zależności od planów sztabu szkoleniowego tego dnia odbędzie się sparing lub gra wewnętrzna. Następnego dnia piłkarze wylecą do tureckiej Lary, gdzie spędzą pracowite dwa tygodnie.

Na ten moment klub ujawnił trzech z pięciu sparingpartnerów. Na pierwszy ogień pójdzie rumuński FC Voluntari, który po 21. kolejkach tamtejszej ekstraklasy zajmuje imponujące trzecie miejsce. Nieco mniej wymagającymi, ale wcią ciekawymi rywalami powinni być ukraiński PFK Ołeksandrija (szóste miejsce w tamtejszej ekstraklasie) oraz serbski FK Metalac Gornji Milanovac (przedostatnie, 15. miejsce w tabeli serbskiej ekstraklasy).

Plan sparingów Zagłębia w Turcji:

16 stycznia – FC Voluntari (Rumunia)

19 stycznia – rywal do potwierdzenia

23 stycznia – PFK Ołeksandrija (Ukraina)

26 stycznia – dwa sparingi jednego dnia: FK Metalac Gornji Milanovac (Serbia) oraz rywal do potwierdzenia

Z obozu Zagłębie wróci 27 stycznia. Ostatni etap zimowego okresu przygotowawczego poświęcony zostanie bezpośrednio pierwszemu tegorocznemu spotkaniu w PKO Ekstraklasie. Ponowny debiut Stokowca w Lubinie nastąpi 4 lutego. O godz. 20:30 Zagłębie zmierzy się z Legią Warszawa, której postawa po zimowej przerwie może stanowić jedną z większych zagadek. Zagłębie ma za sobą bardzo nieudaną jesień – w 19. spotkaniach zgromadzili zaledwie 20 punktów co przełożyło się na 14. pozycję i zaledwie czteropunktową stratę do znajdującej się w strefie spadkowej Warty Poznań. Stokowiec na stanowisku pierwszego trenera zastąpi zwolnionego Dariusza Żurawia.

Źródło: własne / Zagłębie Lubin


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.