Celtic: Kris Ajer odejdzie za 20 milionów funtów

Celtic odrzucił ofertę 15 milionów funtów jaką wysłała drużyna Brentford za Krisa Ajera.

Reprezentant Norwegii łączony jest również z transferem do Bayeru Leverkusen oraz Newcastle United. Włodarze szkockiego klubu są skłonne sprzedać swojego piłkarza za kwotę nie mniejszą niż 20 milionów funtów.

Norweska telewizja TV2 poinformowała, że Brentford zamierza złożyć kolejną ofertę za 23-latka, który z obecnym pracodawcą związany jest rocznym kontraktem. Z raportu opublikowanego przez stację TV2 wynika, iż kwota w wysokości 20 milionów funtów ma odstraszyć potencjalnego kupca i umożliwić Ajerowi kontynuację przygody z piłką nożną w Glasgow. Środkowy obrońca nie wystąpił w wygranym spotkaniu Celticu 2:1 z Charltonem.

– Ubiegłego lata obiecano mi, że będę mógł zmienić otoczenie, ale doszliśmy do wniosku, iż będziemy dalej współpracować. To było dla mnie bardzo ważne i chcieliśmy zdobyć kolejne mistrzostwo, ale nam się nie udało. Teraz nadszedł moment, aby opuścić klub. Nie ma ustalonej kwoty, ale oczekuję iż znajdziemy rozwiązanie – powiedział Ajer. Klub wie o tym, więc nie jest to dla nich niespodzianka. Myślę, że ważne jest dla nich, aby sprzedano mnie za odpowiednią kwotę, która pomoże w budowaniu nowego zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.