Koszmar Sevilli trwa! Tym razem lepsze Levante

Na rozpoczęcie 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy mogliśmy obejrzeć starcie pomiędzy bijącym się o utrzymanie Levante, a walczącą o Ligę Europy Sevillą. Swój cel osiągnęli gospodarze. Pokonali oni ekipę Vinzenzo Montelli 2:1.

W pierwszej połowie to co najlepsze mogliśmy zobaczyć w pierwszym kwadransie gry. W 11. minucie José Luis Morales minął dwóch obrońców przyjezdnych, następnie podał do Rogera Martí’ego, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. Zawodnicy Levante nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo. Zaledwie pięć minut później na tablicy wyników było już 1:1. Carlos Fernandez po podaniu od Évera Banegi kapitalnym strzałem w lewy, górny róg pokonał Oiera. Bramkarz nie miał szans na jakąkolwiek interwencję. W dalszej części bramki już nie padły, za to można było śmiało stwierdzić, że obie ekipy grają dobry, otwarty mecz.

W drugiej połowie Sevilla zwolniła. Nie była już tak skuteczna, dobrze zorganizowana, pewne mechanizmy wśród graczy przestały funkcjonować. Dowodem na to były kolejne sytuacje jakie goście marnowali raz za razem. Strzał Banegi – wysoko nad poprzeczką; dośrodkowanie Sarabi do Fernandeza, lecz z interwencją zdążył Sergio Postigo; rzut wolny wykonywany przez Geisa – prosto w bramkarza. To tylko jedne z nielicznych okazji, jakie nie zostały zamienione na bramki. Gospodarze widząc poczynania swoich rywali stwierdzili, że mogą jak najbardziej walczyć o zwycięstwo. W 65. minucie Morales urwał się Garbielowi Mercado i pobiegł z piłką w kierunku bramki. W ostatniej chwili w pole karne zdążył wrócić Clément Lenglet i przeszkodził skrzydłowemu w oddaniu strzału. Kilka chwil później Morales już się nie pomylił. Wykorzystał podanie od José Campañi i dalekie wyjście Davida Sorii. Skrzydłowy posłał futbolówkę pod nogami bramkarza ponownie dając prowadzenie swojej drużynie. W końcówce spotkania mogliśmy zauważyć kilka indywidualnych zagrań, trików piłkarzy z Walencji. Momentami wręcz ośmieszali graczy z Andaluzji. Mecz kończy się wynikiem 2:1.