Kosta Runjaić zachwala Igora Strzałka: To młody piłkarz, ale gra jak zawodnik bardzo doświadczony

– Bardzo lubię Igora Strzałka. To młody piłkarz, ale gra jak zawodnik bardzo doświadczony. W ostatnim czasie był w bardzo dobrej formie – chwalił swojego podopiecznego Kosta Runjaić.

Legia po golach Pawła Wszołka i Ernesta Muciego, a zwłaszcza dwóch asystach Josue odniosła zwycięstwo z Zagłębiem (2:1) w Lubinie. W wyjściowym składzie szkoleniowiec dokonał zmiany i postawił na 19-letniego Igora Strzałka, który pokazał się z niezłej strony.

W pierwszej połowie spotkania kompletnie zdominowaliśmy rywala. Na początku drugiej połowy zdobyliśmy bramkę, ale później oddaliśmy pole naszym rywalom. Zagłębie podjęło większe ryzyko, a walka toczyła się do samego końca – wygłosił Runjaić.

W mojej opinii Zagłębie to bardzo dobra drużyna i o tym trzeba pamiętać. Jestem szczęśliwy z tego zwycięstwa. Za nami bardzo trudny i wymagający mecz. Miałem okazję spojrzeć na parametry po tym spotkaniu. Rywalizacja odbywała się na bardzo dużej intensywności. Zespół przebiegł dużo kilometrów, wykonał dużo sprintów – dodał.

Dalej komplementował Strzałka, wychowanka Naprzodu Skórzec, który w Legii jest od 2017 roku. –  To młody piłkarz, ale gra jak zawodnik bardzo doświadczony. W ostatnim czasie był w bardzo dobrej formie, pokazywał to na treningach. Swoją postawą zasłużył na szansę. Dzisiaj pojawił się w składzie pod nieobecność Bartosza Kapustki. To była dla nas normalna decyzja. Uważam, że wykonał bardzo dobrą pracę i nie był nerwowy. Jestem dumny z progresu, który poczynił – zaznaczył.

Wierzę w ten proces i ciężką pracę, która wykonujemy. To jest droga, którą chcemy podążać. Nie porównywałbym tego spotkania do poprzednich. Zagraliśmy w innym stylu i daliśmy z siebie dużo, aby dziś wygrać. Mieliśmy pełną świadomość, że nasz plan może się udać – podsumował.

źródła: legia.com /