Kosta Runjaić przed meczem z NK Osijek: Wylosowaliśmy trudnego przeciwnika

Kosta Runjaić

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Kosta Runjaić skomentował nadchodzącą rywalizację w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Trener Pogoni Szczecin mówił o przeciwniku, jego trenerze oraz przygotowaniach do tego wyzwania.

Pogoń Szczecin rozpocznie dziś kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy. “Portowcy” staną przed nie lada wyzwaniem, bo ich rywalem będzie NK Osijek. Niewątpliwie polski zespół czeka bardzo trudna rywalizacja, bo zespół prowadzony przez doskonale znanego nam Nenada Bjelicę jest aktualnym wicemistrzem Chorwacji.

Pomimo klasy rywala Kosta Runjaić nie narzeka i wyraża zadowolenie z nadchodzącej rywalizacji.

– Cieszę się na to spotkanie. Jest ono konsekwencją naszej dobrej gry w zeszłym sezonie i zajęcia miejsca na podium. To nagroda dla nas – powiedział trener Runjaić.

– NK Osijek ma w składzie najlepszego strzelca ligi, ma najlepszą obronę. Rozegrał nawet więcej spotkań “na zero” niż Pogoń, ustanowił klubowy rekord zwycięstw. Na inaugurację nowego sezonu potwierdził wysoką formę. Wylosowaliśmy trudnego przeciwnika, który potrafi postawić się takiemu hegemonowi jak Dinamo Zagrzeb – mówił szkoleniowiec Pogoni.

– Nasze przygotowania były dłuższe niż w poprzednim sezonie. Pracowaliśmy nad zwiększeniem intensywności, nad schematami i płynnością w grze. Staraliśmy się odpowiednio przygotować fizycznie, żeby nie przemęczyć piłkarzy i nie wchodzić w czerwony zakres ich możliwości. Ważne, żeby intensywność była dopasowana do rytmu meczowego – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *