Kosowski: W Premier League jesteśmy traktowani jak piłkarski zaścianek

Kacper Kozłowski

zdjęcie: twitter.com/PogonSzczecin

Kamil Kosowski w swoim felietonie poruszył temat przeprowadzki Kacpra Kozłowskiego do Brighton & Hove. – Graham Potter to szkoleniowiec, który nie boi się stawiać na młodych piłkarzy, co potwierdzić może chociażby Kuba Moder – napisał w “Przeglądzie Sportowym”.

Prezes Pogoni Szczecin, Jarosław Mroczek wprost mówi, że rozmowy z Anglikami są zaawansowane. Mewy wykupią utalentowanego pomocnika za osiem milionów euro, a potem zostanie wypożyczony do belgijskiego klubu Royale Union Saint-Gilloise.

– Problemem dla zawodnika Pogoni może być jednak konkurencja w walce o miejsce w składzie Mew. Są tam Adam Lallana, Yves Bissouma, Alexis Mac Allister, no i Moder – wylicza Kosowski w “PS”.

– Gdyby Kacper sprawdził się w słabszej lidze niż Premier League, ale lepszej niż nasza ekstraklasa, to jego notowania by wzrosły. Żałuje, że scenariusz nie zakłada transferu Kozłowskiego do któregoś z czołowych klubów ligi angielskiej i wypożyczenia go do Brighton. Niestety, na to jeszcze sobie poczekamy. Ekstraklasa nie ma w Anglii najlepszej renomy – dodaje ekspert.

– Jesteśmy traktowani jak piłkarski zaścianek, w którym co jakiś czas można wyłowić jakiś talent – przyznaje. W Brighton chcą szybkiego rozwiązania. Rozgrywki belgijskiej ekstraklasy wznowione będą w połowie stycznia, a potencjalny klub Kozłowskiego jest liderem.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.