Korona minimalnie lepsza od Lechii

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Korona Kielce pokonała Lechię Gdańsk 1:0 w meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Goran Cvijanović.

W pierwszych minutach meczu na boisku widzieliśmy więcej walki o piłkę, niż składnych akcji. Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy w 13. minucie. Patryk Lipski dośrodkował w pole karne, tam jeden z obrońców Korony wybił piłkę przed pole karne, a tam dopadł do niej Filip Mladenović, ale uderzył wysoko nad bramką. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Marcin Cebula minął kilku graczy Lechii, dograł w pole karne do Gorana Cvijanovića, a Słoweniec pewnie umieścił piłkę pod poprzeczką.

Blisko bramki na 2:0 było po uderzeniu Jakuba Żubrowskiego z rzutu wolnego, z którym jednak dobrze poradził sobie Dušan Kuciak. Korona miała kolejną świetną sytuację do podwyższenia prowadzenie, bo Flávio Paixão zagrał ręką w  polu karnym i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Cvijanović, ale jego strzał obronił Kuciak, lecz zdaniem Tomasza Kwiatkowskiego bramkarz Lechii wyszedł poza linie przed strzałem i jedenastka była powtórzona, ponownie do futbolówki podszedł Cvijanović, ale teraz fatalnie przestrzelił.

Po 45 minutach Korona prowadziła z Lechią 1:0.

Na początku drugiej połowy podopieczni Gino Lettierego mogli podwyższyć prowadzenie, lecz Oliver Petrak strzelił z dystansu bardzo niecelnie. Później widzieliśmy głównie rozgrywanie piłki, albo niedokładne podania, a groźnych strzałów brak. Dobre uderzenie zobaczyliśmy w 85. minucie, z półwoleja strzelił Jakub Żubrowski, ale ten strzał dobrze odbił Kuciak. Chwilę później kolejną okazję miała Korona. Nika Kaczarawa świetnie zagrał do Zlatko Janjića, ten wyszedł sam na sam z Kuciakiem, ale trafił prosto w bramkarza gości. Ostatecznie Korona Kielce pokonała Lechię Gdańsk 1:0.