Górnik remisuje z Sandecją, Bruk Bet pokonuje Cracovie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Górnik Zabrze zremisował z Sandecją Nowy Sącz 2:2. W drugim spotkaniu Bruk Bet Termalica Nieciecza wygrała z Cracovią 2:0.

Od początku meczu przewagę miał Górnik, który już w 7. minucie mógł wyjść na prowadzenie, strzał Damiana Kądziora z dystansu był, jednak bardzo niecelny. Swoją okazję do zdobycia bramki miała także Sandecja, Patrik Mráz dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka po uderzeniu Aleksandayra Kolewa, przeleciała tuż obok bramki. Gospodarzom w końcu udało się skierować piłkę do siatki, ale Igor Angulo zdobył bramkę ręką i po analizie VAR gol został anulowany. Angulo mógł zdobyć prawidłowego gola po podaniu Łukasza Wolsztyńskiego, ale minimalnie chybił. Do przerwy Górnik remisował bezbramkowo z Sandecją.

W 57. minucie dosyć niespodziewanie na prowadzenie wyszła Sandecja. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Pawło Ksionz, a piętą do siatki trafił Wojciech Trochim.

Górnik po stracie bramki całkowicie przejął kontrolę i udało im się wyrównać. Alexandru Benga w polu karnym popchnął Daniego Suáreza i sędzia Szymon Marciniak wskazał na jedenastkę. Do piłki ustawionej wprost do bramki Michała Gliwy podszedł Angulo i pewnie trafił do siatki bramkarza Sandecji. Chwilę później było już 2:1. Damian Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego, jeden z obrońców Sandecji wybił piłkę, dopadł do niej Suárez i strzałem z pierwszej piłki zdobył gola. Podopieczni Marcina Brosza długo nie cieszyli się z prowadzenia. Jakub Bartosz posłał piłkę po ziemi w szesnastkę, a tam świetnym strzałem Kolew pokonał Pawłowskiego.

Ostatecznie Górnik zremisował z Sandecją 2:2. W drugim sobotnim meczu  Bruk Bet Termalica pokonała Cracovię 2:0. Pierwszą bramkę dla Niecieczan po świetnej indywidualnej akcji zdobył Szymon Pawłowski. W końcówce meczu prowadzenie podwyższył Samuel Štefánik, który pokonał Michala Peškoviča w sytuacji sam na sam.